آغاز کاشت پنبه در مزارع استان فارس

مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، از آغاز عملیات کاشت پنبه در سطح 18 هزار هکتار از مزارع این استان خبر داد و گفت: تاکنون 20 هکتار از مزارع این استان به زیر کشت این محصول رفته است.

مهدی صادقی امروز، 22 اردیبهشت ماه با بیان اینکه کشت پنبه در استان فارس از اواسط اردیبهشت ماه آغاز و تا اواخر خرداد ادامه دارد، افزود: با توجه به رعایت الگوی کشت و حفظ منابع آب استان، سطح کشت پنبه نسبت به سال گذشته حدود 7 درصد کاهش خواهد داشت.

این مقام مسئول تصریح کرد: میزان تولید مورد انتظار وش پنبه در سال زراعی جاری حدود 67 هزار و 333 تن می باشد که امیدواریم این امر با جایگزینی سطوح کشت مکانیزه به جای کشت های سنتی و استفاده از بذور و ارقام دلینته گواهی شده تولید داخل و وارداتی، محقق شود.

صادقی اظهار کرد: تاکنون هشت هزار و 100 تن کودهای پایه و سرک پنبه و 500 تن انواع بذور تولید داخل شامل ارقام گلستان، ارمغان و ساجدی تامین و به شهرستان های پنبه کار تخصیص یافته است.

به گفته وی؛ شهرستان های پنبه کار استان فارس شامل داراب، لارستان، جویم، زرین دشت، فسا، استهبان، سروستان، اوز، خنج، گراش، جهرم، مهر و لامرد هستند.

به گزارش سینا پرس فارس به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، صادقی افزود: عمده ارقام کشت شده در استان شامل ارقام داخلی از جمله گلستان، ساجدی، ارمغان، فجر، حکمت، شایان، تابان و بختگان و ارقام خارجی شامل ماکسا، کاریسما، فلش، لیدر، بی ای1010 ، لودوس وآرمادا هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا