هماهنگی‌ بنیاد ملی نخبگان و وزارت بهداشت در جذب نخبگان حرکتی با خروجی مفید

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هماهنگی‌های بنیاد ملی نخبگان و وزارت بهداشت در خصوص جذب نخبگان بدون فراخوان در دانشگاه علوم پزشکی کشور با هدف ایجاد انگیزش و ماندگاری نخبگان در کشور را حرکتی با خروجی مفید توصیف کرد.

بهرام عین اللهی اظهار کرد: یکی از توفیقات بزرگ ما در ساختار نظام سلامت و آموزش علوم پزشکی در جمهوری اسلامی ایران و تاکید بر تعامل برای دستیابی به یکپارچگی، ادغام نظام ارائه خدمات سلامت و نظام آموزش علوم پزشکی بود، نظام سلامت در جمهوری اسلامی ایران یکی از دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی است که با ادغام با نظام آموزش و پژوهش در علوم پزشکی، الگوی منحصر به فردی را در راستای پاسخگویی به نیازهای جامعه و مردم میهن اسلامی‌مان ارائه کرده است.

وزیر بهداشت افزود: هماهنگی‌های وزارت بهداشت با بنیاد ملی نخبگان در خصوص جذب نخبگان بدون فراخوان در دانشگاه علوم پزشکی کشور با هدف ایجاد انگیزش و ماندگاری نخبگان برای آموزش علوم پزشکی کشور حرکتی با خروجی مفید بود.

وی افزود: اهداف اصلی نظام آموزش علوم پزشکی ادغام یافته در نظام سلامت افزایش ظرفیت تربیت دانشجو، افزایش تعداد دانشکده‌ها، افزایش تعداد اعضای هیأت علمی، افزایش تعداد تخت‌های آموزشی، افزایش تماس دانشجو با جامعه، افزایش حضور دانشجو در محیط ارائه خدمات و طرح مسائل سلامت در آموزش است.

عین اللهی افزود: راهبردهای اصلی نظام آموزش علوم پزشکی مبتنی بر نیازهای جامعه و مسائل جامعه و صلاحیت جامعه است.

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، وی افزود: افزایش ۸۰۰ درصدی حق‌الزحمه دستیاران تخصصی و فوق تخصصی در دولت مردمی یکی از کارهایی بود که وزارت بهداشت برای افزایش انگیزه و امیدآفرینی انجام داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا