وزیر علوم درگذشت نخبه‌ علمی کشور را تسلیت گفت

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با صدور پیام تسلیت به مناسبت درگذشت «سید اسماعیل نصراللهی» جوان نخبه کشور، فقدان او را حسرت مضاعفی برای همه خدمتگزاران ساحت دانش دانست.

به گزارش سیناپرس از روابط عمومی وزارت علوم، در پیام محمد علی زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری آمده است: بلبلی خون دلی خورد و گلی حاصل کرد/باد غیرت به صدش نوع پریشان‌دل کرد. فرزند فرهیخته‌ام “سیداسماعیل نصرالهی” که هزاران امید به اراده‌ آهنین و اعجاب علمی‌اش داشتم، جهان را باقی گذاشت و به خالق خویش پیوست.

وی نوشت: در آیین تقدیر از او که به صبر و سربلندی از برگزیدگان رقابت علمی کنکور سال ۱۴۰۲ معرفی شده بود، شادمان از آن بودم که می‌تواند هم چون رویشی مبارک از نسل نو، مصداق جهاد علمی این روزگار باشد دریغ که سرنوشت او به گونه‌ای دیگر رقم خورده است. غیاب او حسرت مضاعفی برای من و همه‌خدمتگزاران ساحت دانش خواهد بود.

زلفی گل افزود: با قلبی غمگین و با رضایت به مشیت الهی، درگذشت آن گرانمایه‌ فرزند عزیز و پدر ارجمندش دکتر سیداحمد نصرالهی را به جامعه‌ دانشگاهی، بازماندگان داغدارش خاصه مادر محترمش تسلیت عرض می‌نمایم و از خداوند صبر جزیل و اجر عظیم مسئلت می‌کنم که در تربیت آن فقیدسعید از جان مایه گذارده بود. آرامش جاودان نصیب آن ارواح عزیز گردد که؛ جهان پیر است و بی‌بنیاد /ازاین فرهادکش فریاد…

سید اسماعیل نصراللهی نخبه جوان اهل ساری که با وجود معلولیت شدید جسمی و حرکتی به موفقیت‌های علمی شاخصی دست یافته بود و پارسال در کنکور سراسری رتبه ۲۵ گروه علوم انسانی را کسب کرده بود، روز گذشته (جمعه) بر اثر مسمومیت با گاز منواکسیدکربن در روستای پاجی از توابع بخش دودانگه شهرستان ساری همراه پدرش جان باختند. در این حادثه گازگرفتگی دکتر سید احمد نصراللهی (جراح دندانپزشک) پرسنل بیمارستان امام خمینی(ره) ساری و فرزندش سید اسماعیل نصراللهی جوان نخبه و دارنده رتبه ۲۵ کنکور سال گذشته رشته علوم انسانی بر اثر نشت گاز در ویلای شخصی جان باختند.

زنده‌یاد سید اسماعیل نصراللهی با توجه به معلولیت شدید جسمی حرکتی پارسال پس از موفقیت در کنکور سراسری مورد توجه رسانه‌ها و مسئولان استان و کشور قرار گرفته بود تا جایی که وزیر علوم، تحقیقات و فناوری پارسال با این جوان نخبه معلول دیدار کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا