رفع مشکلات فعالان حوزه تجهیزات پزشکی و دارویی با برپایی میز خدمت در نمایشگاه ایران هلث

دومین جلسه شورای سیاستگذاری بیست و پنجمین نمایشگاه ایران هلث با حضور نمایندگان بخش‌های خصوصی و دولتی مرتبط با صنعت تجهیزات پزشکی کشور به ریاست مهدی صفاری نیا، رئیس پارک فناوری پردیس برگزار شد

به گزارش سیناپرس از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری،  در ابتدای این نشست، امین‌رضا خالقیان، دبیر نمایشگاه با برشمردن اقدامات انجام شده تاکنون در خصوص فعالیت کمیته‌های رویدادهای جانبی نمایشگاه توضیحاتی ارائه کرد.

در ادامه، نمایندگان تشکل‌های حوزه سلامت، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، وزارت صمت، معاونت علمی فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، سازمان توسعه تجارت ایران، شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران و صندوق نوآوری و شکوفایی روند اقدامات انجام شده را تشریح کردند.

نمایندگان بخش خصوصی حوزه تجهیزات پزشکی ضمن بیان دیدگاه‌ها و برنامه‌های خود برای برگزاری پرثمر و حضور حداکثری اعضای تشکل‌های خود در این نمایشگاه، خواستار حمایت‌های ویژه توسط نهادهای مرتبط در این نمایشگاه شدند.

 در ادامه این جلسه مقرر شد، نمایندگان وزارت بهداشت، وزارت صمت و همچنین معاونت علمی فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری در ایام چهار روزه نمایشگاه با هدف پاسخگویی و رفع موانع مخاطبان حوزه تجهیزات و ملزومات پزشکی اقدام به راه‌اندازی میز خدمت کرده و راهنمایی‌های لازم درخصوص قانون جهش تولید را به عمل آورند.

 از دیگر مصوبات این نشست، برگزاری رویدادهای داخلی و بین‌المللی در حاشیه نمایشگاه با حمایت‌های معاونت علمی و سازمان توسعه همکاری‌های علمی و فناورانه بین‌المللی بود. همچنین مقرر شد  صندوق نوآوری و شکوفایی میزان و نحوه حمایت مالی از حضور شرکت‌های دانش بنیان در نمایشگاه را اعلام کند.

در ادامه مصوبات مقرر شد نماینده شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی تهران نسبت به پیگیری ارائه تخفیفات ویژه در اجاره بهای زمین این دوره از نمایشگاه، اقدام لازم را به عمل آورد. در پایان مهدی صفاری نیا، رئیس پارک فناوری پردیس و رییس شورای سیاستگذاری نمایشگاه، ضمن تشکر از حضور مدعوین در این نشست گفت: قطعا با حمایت تمام ذینفعان حوزه سلامت، برگزاری این دوره از نمایشگاه هم از نظر کمی و هم از نظر کیفی ارتقا قابل توجهی پیدا خواهد کرد.

بیست و پنجمین نمایشگاه ایران هلث، بیست و نهم اردیبهشت تا اول خرداد در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران برگزار خواهد شد.

No tags for this post.

بهاره صفاری

جانشین سردبیر خبرگزاری سینا؛ روزنامه نگار در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا