جهش تولید با مشارکت مردم، برنامه عملیاتی و توسعه گردشگری فارس

مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب در نام‌گذاری سال‌های اخیر بر دو موضوع “اقتصاد و تولید” تاکید ویژه داشته‌اند گفت: برهمین اساس در سال های اخیر، نامگذاری سال‌ها با موضوع تولید همراه بوده وتوجه ویژه به موضوع «مشارکت مردم در اقتصاد» و به طور خاص مشارکت مردم در جهش تولید، از سال‌ها پیش مورد تاکید ایشان است.

محمد ثابت اقلیدی امروز، سوم اردیبهشت ماه با اشاره به شعار امسال «جهش تولید با مشارکت مردم» بر لزوم مشارکت عموم مردم در پروژه های گردشگری تاکید کرد و گفت: همواره اقتصاد و مشارکت مردم در اداره کشور مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده است چرا که بهره مندی از ظرفیت مشارکت مردم برای رشد اقتصادی کشور یک ضرورت است.

ثابت اقلیدی با اشاره به اینکه یکی از برنامه های موثر و عملیاتی در جهش تولید با مشارکت مردم، توسعه گردشگری فارس خواهد بود، افزود: آمارهای ارایه شده از استقبال بازدیدکنندگان از آثار تاریخی و میراث فرهنگی همچنین تولید و فروش محصولات صنایع دستی ازمهمترین ظرفیت‌هایی است که می‌تواند نماد جذب مشارکت مردم و جهش تولید باشد.

او با ذکر مثالی به تکمیل سخنانش پرداخت و گفت: برای نمونه در نوروز امسال بیش از 20 میلیون نفر بازدید کننده از اماکن مذهبی، طبیعی، تاریخی و گردشگری ثبت شد و همچنین فروش صنایع دستی در بازارچه های نوروزی استان به بیش از 25 میلیارد تومان رسید که این ارقام نشان از مشارکت مردمی درحوزه گردشگری دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس گفت: دربخش سرمایه گذاری هم زیرساخت‌های گردشگری مانند هتل‌ها و اقامتگاه‌ها و …. از الزامات صنعت گردشگری است و می‌تواند محلی برای مشارکت عمومی و جهش تولید باشد تا شاهد رونق و رشد اقتصادی باشیم.

به گزارش سینا پرس فارس به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فارس، ثابت اقلیدی همچنین به تشکیل انجمن های خیرین میراث فرهنگی در کشور اشاره کرد و افزود: هدف از تشکیل و فعالیت این انجمن ها جلب مشارکت مردمی بوده که این مهم تاثیر مستقیم بر روند حفاظت و نگهداری بناهای تاریخی دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا