وزیر علوم بر پیگیری امور معیشتی یاوران علمی دانشگاه‌ها تاکید کرد

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در دیدار با رییس دانشگاه مازندران بر پیگیری امور معیشتی یاوران علمی (کارکنان غیر عضو هیات‌علمی) دانشگاه‌ها تاکید کرد.

به گزارش سیناپرس از وزارت علوم، حشمت‌الله علی‌نژاد رییس دانشگاه مازندران با همراهی علی‌اصغر باقرزاده نماینده مردم شهرستان‌های بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی و ایرج نیازآذری معاون بنیاد حامیان دانشگاه مازندران و دبیر شورای صنفی کارمندان دانشگاه‌های دولتی کشور با محمدعلی زلفی‌گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری دیدار و گفت‌وگو کردند.

زلفی گل در این دیدار با هدف طرح مسائل مهم دانشگاهی و مطالبات صنفی کارمندان گفت: برای تصویب و اجرای فوق‌العاده ویژه یاوران علمی اصرار دارم و مجموعه وزارت علوم تلاش می‌کند تا در اسرع وقت این مطالبه بحق همکاران دانشگاهی محقق شود.

وی از عزم ملی وزارت علوم برای تامین مسکن دانشگاهیان در قالب طرح ملی جهش مسکن خبر داد و افزود: طی مکاتبه با معاون اول رییس‌جمهور، پیگیر امور معیشتی یاوران علمی هستم و تلاش خواهم کرد مطالبات صنفی یاوران علمی محقق شود.

در ادامه این دیدار، علی نژاد ضمن ارایه گزارشی از اقدامات و برنامه‌های دانشگاه مازندران در حوزه‌های مختلف، به بیان مسایل گوناگون از جمله موضوعاتی نظیر مرجعیت علمی، پژوهانه اعضای هیات علمی، توسعه فضای آموزشی و نقش دانشگاهیان در تحقق شعار سال و منویات مقام معظم رهبری پرداخت و خواستار مساعدت بیشتر مقام عالی وزارت و مجموعه بخش‌های وزارت علوم در توسعه دانشگاه جامع استان مازندران شد.

باقرزاده عضو کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه نیز در این دیدار با تاکید بر اهمیت نقش کارمندان دانشگاه‌ها برای تحقق مرجعیت علمی بر لزوم تامین نیازهای رفاهی کارمندان خدوم آموزش عالی تاکید کرد.

در پایان این دیدار، دبیر شورای صنفی کارمندان خواستار دیدار ارکان شورای صنفی با وزیر علوم شد و زلفی‌گل نیز ابراز امیدواری کرد به‌زودی این دیدار برگزار شود.

No tags for this post.

بهاره صفاری

جانشین سردبیر خبرگزاری سینا؛ روزنامه نگار در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا