چشم بینای دانشجویان، موتور محرک جامعه است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دانشجویان می‌توانند مسائل جامعه را با چشم بیدار و علمی ببینند، گفت: دانشجویان می‌توانند موتور محرکه جامعه در عرصه‌های مختلف باشند.

به گزارش سیناپرس از روابط عمومی وزارت علوم، احمدحسین فلاحی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تولید علم و تربیت عالم یکی از وظایف اصلی دانشگاه‌ها است گفت: امسال مقام معظم رهبری در دیدار با دانشجویان فرمودند: دانشگاهیان باید در 3 حوزه تربیت عالم، تولید علم و جهت دادن به این دو عرصه متمرکز شوند.

وی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس افزود: مقام معظم رهبری مکرراً تاکید دارند که اساتید هیئت علمی صرفاً نباید به کلاس‌های درس اکتفا کنند بلکه اساتید و دانشجویان به عنوان فرماندهان خط مقدم در مسائل علمی، فرهنگی و اجتماعی نقش موثری در دانشگاه‌ها دارند، در این راستا نقش اول برعهده اساتید است که باید نسبت به تمام امور احساس مسئولیت داشته باشند.

فلاحی گفت: همچنین در جامعه به دانشجویان که فرهیختگان جامعه هستند نگاه ویژه‌ای می‌شود؛ بنابراین انتظاری که از قشر دانشجو می‌رود از اقشار عادی جامعه نمی‌رود.

وی افزود: از دانشجویان به عنوان افرادی که می‌توانند مسائل جامعه را با چشم بیدار، علمی و دقیق ببینند انتظار می‌رود مسائل جامعه را به خوبی پیگیری کنند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: دانشجویان می‌توانند یک موتور محرکه جامعه در عرصه‌های مختلف بوده و مردم دنباله‌روی آنها باشند؛ همان‌طور که در نهضت‌ها و تحولات مختلف این‌گونه بوده و دانشجویان همیشه در صحنه حضور داشتند.

No tags for this post.

بهاره صفاری

جانشین سردبیر خبرگزاری سینا؛ روزنامه نگار در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا