اقامت بیش از ۴ میلیون نفر شب در فارس

دبیر ستاد خدمات سفر استان فارس از اسکان بیش از ۴ میلیون نفر شب در فارس خبر داد و گفت: از تاریخ ۲۴ اسفندماه سال گذشته تا ۲۲ فروردین‌ماه 1403 آمار اقامت و اسکان مسافران نوروزی در واحدهای اقامتگاهای رسمی و غیررسمی و اضطراری استان فارس به ۴ میلیون ۲۴۹ هزار و ۱۹۷ نفر شب رسیده است.

محمد ثابت اقلیدی امروز، ۲۳ فروردین‌ماه بیان داشت: طبق آمارهای ارائه‌شده در مدت مذکور ۹۸۴ هزار و ۷۴ نفر شب در مراکز اقامتی رسمی شامل هتل، هتل آپارتمان، اقامتگاه‌های سنتی ، بوم گردی ، خانه مسافرها، زائرسراها، اردوگاه‌ها، پارک‌های ملی، طبیعت‌گردی و مجتمع‌های بین‌راهی و غیره اسکان یافتند، همچنین آمار اسکان مسافران نوروزی در اقامتگاه‌های غیررسمی و اضطراری شامل مهمان سرای های ادارات، خوابگاه‌های دانشجویی و مدارس سالن‌های ورزشی، حسینه هاو مساجد و… به ۳ میلیون ۲۶۵هزار و۱۲۳ نفر شب رسید.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس به آمار بازدیدکنندگان از جاذبه‌های مذهبی تاریخی، فرهنگی و طبیعی استان اشاره کرد و گفت: طبق آمارهای ارائه‌شده در مدت اعلام شده ۴ میلیون و ۸۴۶ هزار و ۳۸۱ نفر بازدید از اماکن مذهبی و بقاع متبرکه، ۱۰ میلیون و ۳۸۰ هزار و ۸۴۸ نفر بازدید از سایت‌های تفریحی طبیعی و تاریخی ثبت شده است.

او همچنین گفت: در این مدت هم بازدید یک میلیون و ۵۹۷هزار و ۴۷ نفر بازدید از اماکن تاریخی و موزه‌های تحت پوشش اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس ثبت‌شده است که جمع کل بازدیدها در بازه زمانی اعلام شده به ۱۶ میلیون و ۸۲۴ هزار و ۲۷۶ نفر بازدیدکننده می‌رسد.

ثابت اقلیدی در ادامه با اشاره به افزایش چشمگیر بازدیدهای نوروزی از سایت های تاریخی و گردشگری استان اشاره کرد و گفت: برای نمونه روز گذشته ۲۳ هزار و ۱۴۲ نفربازدید از مجموعه فرهنگی و تاریخی حافظ ثبت شد. او همچنین گفت: آمار دیروز بازدید مسافران و گردشگران به مجموعه میراث جهانی تخت جمشید نیز به بیش از ۱۲ هزار نفر رسید. ثابت اقلیدی در ادامه اضافه کرد: بازدیدهای نوروزی مسافران در مدت مذکور از اماکن تاریخی حافظیه‌ با ۴۷۹ هزار و ۲۵۸ نفر، مجموعه جهانی تخت جمشید با ۳۶۴ هزار و ۶۹۶ نفر و مجموعه فرهنگی سعدی با ۲۶۶ هزار و ۳۸۱ نفر است .

مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس ادامه داد: مجموعه تاریخی و فرهنگی حافظ همچنان در صدر آمار بازدیدها از اماکن تاریخی و فرهنگی قرار دارد.

به گزارش سینا پرس فارس به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری فارس ثابت اقلیدی افزود: با توجه به استقبال و حضور مسافران در موج سوم تعطیلات نوروزی (تعطیلات عید فطر) تمامی تأسیسات و مؤسسات خدمات رسان گردشگری در این استان در آماده باش کامل هستند و فعالیت شبانه روزی خود را برای رفاه حال مسافران و ارائه خدمات مطلوب همچنان ادامه می دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا