نگاه وزارت میراث فرهنگی، تسهیلگری در جذب سرمایه‌گذاری گردشگری است

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در نشست اتاق شهرکرد اظهار کرد: نگاه این وزارتخانه کمک و تسهیلگری برای سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری است.

شهرام زارع در نشست کمیسیون گردشگری و کسب و کارهای وابسته اتاق شهرکرد که با حضور علی‌اصغر شالبافیان، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برگزار شد، افزود: چهارمحال و بختیاری دارای پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های بی‌نظیر در حوزه گردشگری است و روزگاری این استان را سوئیس ایران می‌نامیدند؛ چراکه طبیعت بکر استان در کشور مثال‌زدنی است.

رئیس اتاق شهرکرد تأکید کرد: یکی از برنامه‌های کمیسیون گردشگری و کسب و کارهای وابسته اتاق بازرگانی برنامه‌ریزی برای ورود گردشگران خارجی به استان است.

وی با اشاره به صنایع‌دستی تولیدی در چهارمحال و بختیاری، خاطرنشان کرد: فرش تولیدی در این استان ازنظر طرح، نقش و کیفیت بالایی برخوردار است و در سطح ملی و جهانی زبانزد بود، اما اکنون بافنده‌های استان دیگر رغبتی برای بافت ندارند، زیرا فروش و صادرات فرش همانند سابق نیست، اتاق شهرکرد آمادگی دارد در زمینه صادرات این محصول ورود پیدا کند.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نیز در این نشست، گفت: اقامتگاه‌های بوم‌گردی کشور تا اطلاع بعدی نیاز به استانداردسازی ندارد، اما باید از توان بخش خصوصی در حوزه مشورتی و اجرایی در این حوزه بهره گرفت.

علی‌اصغر شالبافیان ادامه داد: دیوانسالاری اداری و روند طولانی استعلام‌ها از مشکلات چهارمحال و بختیاری در حوزه سرمایه‌گذاری گردشگری است که با همکاری‌های بین بخشی می‌توان این چالش را از میان برداشت.

وی تصریح کرد: شورای برنامه‌ریزی و شورای حمایت قضایی در استان می‌تواند به تسهیلگری در حوزه گردشگری به‌ویژه در بخش گردشگری کشاورزی کمک کند.

شالبافیان در ادامه با تأکید بر بهره‌گیری از ظرفیت هم‌افزایی دستگاه‌های مختلف برای برگزاری رویدادهای گردشگری در چهارمحال و بختیاری، تصریح کرد: برگزاری رویدادها پای گردشگران داخلی و خارجی را به این استان باز می‌کند و می‌توان از این ظرفیت در راستای جذب گردشگر بهره گرفت.

وی افزود: تولید و انتشار محتوا در حوزه گردشگری چهارمحال و بختیاری و پخش آن در تمامی استان‌های کشور و همچنین بهره‌گیری از توان شرکت‌های دانش‌بنیان برای تولید محتوا به زبان‌های مختلف نیز در اولویت قرار گیرد.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ابراز امیدواری کرد: چهارمحال و بختیاری به‌زودی میزبان یک رویداد گردشگری در سطح ملی یا بین‌المللی باشد.

سعید فیاضی در جلسه کمیسیون گردشگری و کسب و کارهای وابسته اتاق شهرکرد با اشاره به اینکه رسالت این کمیسیون همکاری و همراهی با دستگاه‌های اجرایی مربوط برای تقویت حوزه گردشگری، صنایع‌دستی و کسب و کارهای وابسته با آن است، گفت: در این کمیسیون مسائل و مشکلات مرتبط با این حوزه‌ها بررسی و در حد توان برای حل آن‌ها گام برداشته می‌شود.

رئیس کمیسیون گردشگری و کسب و کارهای وابسته اتاق شهرکرد، افزود: رفع مشکلات و فراهم کردن زمینه ارتقای زیرساخت‌های گردشگری استان و همچنین روش‌های تقویت بودجه بازاریابی و تبلیغات حوزه گردشگری از جمله مهم‌ترین مشکلات استان در حوزه گردشگری است.

وی با بیان اینکه تقویت زیرساخت‌های گردشگری در چهارمحال و بختیاری مورد غفلت واقع شده است، یادآور شد: ضعف در زیرساخت‌هایی از جمله حمل‌ونقل ریلی، حمل‌ونقل هوایی، راه، امکانات رفاهی و سایر زیرساخت‌ها موجب شده تا گردشگری در این استان پر رونق نباشد.

فیاضی افزود: در چهارمحال و بختیاری در حوزه گردشگری آبی، طبیعت‌گردی، گردشگری سلامت، گردشگری غذا و …ظرفیت‌های بسیاری داریم؛ اما فراهم نبودن زیرساخت‌های گردشگری موجب شده تا نتوانیم از این ظرفیت‌ها در راستای جذب گردشگر استفاده کنیم.

رئیس کمیسیون گردشگری و کسب و کارهای وابسته اتاق شهرکرد با اشاره به اینکه تقویت زیرساخت‌های گردشگری باید اولویت اول استان باشد، گفت: تقویت زیرساخت‌های گردشگری نیاز به اعتبار دارد، بنابراین باید اعتبارات ملی در این حوزه افزایش پیدا کند.

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا