افزایش قابل توجه اشتغال در استان فارس

استاندار فارس موضوع اشتغال و دستاوردهای برجسته این حوزه را مورد اشاره قرار داد و گفت: استان فارس موفق به محقق کردن ۱۱۶ درصد سهمیه خود شده است که این عدد بیشتر از سهمیه معین شده بوده و نشان از رتبه اول فارس در بین استان‌های دارای بیش از ۵۰ هزار وظیفه اشتغال در کشور است.

به گزارس سینا پرس فارس، محمدهادی ایمانیه امروز 22 اسفندماه در نشست خبری با موضوع تشریح مصوبات سفر دوم رئیس‌جمهور به استان فارس، گفت: بیش از 85 درصد از مصوبات سفر اول ریاست جمهوری اجرایی شده است و در سفر دوم نیز 27 هزار میلیارد تومان اعتبار برای اجرای 160 مصوبه پیش‌بینی و 10 هزار میلیار تومان هم وام و تسهیلات اختصاص داده شد.

ایمانیه در ادامه اشتغال و دستاوردهای برجسته این حوزه را مورد اشاره قرار داد و گفت: استان فارس موفق به محقق کردن ۱۱۶ درصد سهمیه خود شده است که این عدد بیشتر از سهمیه معین شده بوده و نشان از رتبه اول فارس در بین استان‌های دارای بیش از ۵۰ هزار وظیفه اشتغال در کشور است.

رئیس دولت در استان فارس همچنین از افزایش شش رتبه‌ای فارس در میزان منابع و مصارف بانکی در کشور خبر داد و افزود: در بحث تامین مالی واحدهای اقتصادی و تولیدی نیز از چند شرکت تامین سرمایه برای حضور در استان دعوت کردیم تا از این طریق نیز بتوانیم برای کارخانه‌ها و موسسه‌های اقتصادی تامین اعتبار کنیم.

ایمانیه در زمینه حمایت از تولیدات و توسعه کمی و کیفی شرکت‌های دانش‌بنیان اظهار داشت: تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان در سال جاری با افزایش 25 درصدی، از 280 شرکت به 350 شرکت رسیده است.

او اضافه کرد: همچنین با تصویب توسعه پارک علم و فناوری شیراز به افق هزار هکتار، افزایش فضای پارک به 205 هکتار اولین گام برای توسعه این بخش است.

استاندار فارس یادآور شد: یک قطعه زمین به مساحت 50 هکتار در منطقه شهرک صنعتی شیراز به شرکت‌های دانش‌بنیان اختصاص خواهد یافت. همچنین ایجاد زیرساخت‌های یک شهرک صنایع دستی نیز برنامه‌ریزی شده است که این اقدام به صورت اولین بار در کشور در شیراز انجام می‌شود.

استاندار فارس گریزی هم به موفقیت های چشمگیر استان در سال گذشته زد و گفت: رتبه اول در تولید محصولات جالیزی، رتبه دوم در تولیدات زراعی، رتبه اول نمایشگاهی در عرصه ملی و بین‌المللی، خوشه برتر کشور در گیاهان دارویی، رتبه اول آموزش عوامل اجرایی نانوایی‌، رتبه اول کشور در صدور مشاغل خانگی، رتبه برتر کشور در ثبت مجوز‌ها در درگاه صدور مجوزها، نشان از پیشرفت و توانمندی‌های قابل توجه استان در مسیر توسعه و رشد اقتصادی دارد.

او در بخشی دیگر از سخنان خود در خصوص مصوبه اخیر شورای اسلامی شهر شیراز مبنی بر افزایش ۷۵ درصدی نرخ کرایه تاکسی گفت: با توجه به اینکه این افزایش قیمت بدون در نظر گرفتن تورم استان و بیش از آن است مانع اجرای آن شده ایم.
ایمانیه تاکید کرد: در تعیین نرخ کرایه تاکسی می بایست سقف تورم استان در نظر گرفته شود و بیش از میزان تورم افزایش قیمتی صورت نگیرد.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا