مسابقه کتابخوانی «مغز در گذر زمان» ویژه گروه سنی بالای 65 سال

آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز به مناسبت هفته «آگاهی از مغز» در نظر دارد یک مسابقه کتابخوانی ویژه گروه سنی بالای 65 سال را برگزار کند.

به گزارش سیناپرس از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، کتابخوانی از فعالیت های مناسب به منظور ارتقا کارکردهای شناختی است.

تحقیقات نشان داده است که با توجه به خاصیت نوروپلاستیسیته مغز (قابلیت افزایش سلول های عصبی)، هرچقدر بیشتر از مغزمان کار بکشیم، مغز ما روند پیری کندتری را طی خواهد کرد. یکی از ساده ترین فعالیت ها در این خصوص، مطالعه روزانه چند صفحه کتاب از سنین میانسالی به صورت برنامه روتین زندگی می‌باشد.

در واقع، کتابخوانی، یک نوع تمرین برای مغز است که در کنار سایر تمرینات مغز به مثابه تاثیر ورزش روی تقویت عضلات بدن، باعث قوی تر شدن مغز و کاهش افت شناختی و اختلال حافظه می شودلذا، آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز در نظر دارد تا با دعوت از بزرگترها در یک مسابقه کتابخوانی، علاوه بر کمک به تقویت مغز خود، برای بردن جوایز این مسابقه نیز رقابت کنند.

این مسابقه به صورت حضوری برگزار می شود و شرط سنی برای شرکت در مسابقه سن بالای 65 سال است. همچنین مدت زمان مطالعه کتاب از زمان ثبت نام در مسابقه تا روز رقابت حضوری در مسابقه است.

 علاقه مندان برای شرکت در مسابقه ابتدا باید حداکثر تا 30 فروردین ماه ثبت نام کنند و پس از تکمیل ثبت نام، کتاب ” مغز من در گذر زمان ” از طریق پست برای آنها ارسال خواهد شد

تاریخ شروع ثبت نام، ١٠ اسفند 1402 است و تا 30 فروردین 1403 ادامه خواهد داشت همچنین در تاریخ 28 اردیبهشت 1403 رقابت حضوری برگزار خواهد شد که یک آزمون تستی مشترک از همه شرکت کنندگان گرفته خواهد شد.

آدرس محل برگزاری متقاعبا به شرکت کنندگان اعلام خواهد شد؛ لازم به ذکر است که همراه داشتن کارت ملی برای بررسی زمان تولد افراد الزامی است.

 نتایج نهایی در همان روز رقابت به صورت حضوری اعلام خواهد شد و جوایز تقدیم خواهد شد؛ در مسابقه کتابخوانی نسل طلایی، به نفر اول 100 میلیون ریال وجه نقد، نفر دوم 80 میلیون ریال وجه نقد و نفر سوم 70 میلیون ریال وجه نقد اهدا خواهد شد.

متقاضیان می‌توانند جهت اعلام آدرس پستی از طریق واتس آپ، تلگرام یا پیامک به شماره 090140119140 اقدام کنند. همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 88225396 و داخلی‌های 136 و 137 تماس گیرند.

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا