گامی برای همبستگی در هفته منابع طبیعی؛
کاشت نهال وحدت در شیراز

در مراسمی نمادین به مناسبت هفته منابع طبیعی، یک اصله نهال وحدت توسط آیت الله دژکام امام جمعه شیراز و نماینده ولی فقیه در استان فارس با همراهی امام جمعه اهل سنت شیراز در محوطه فضای سبز دفتر امام جمعه شیراز کاشته شد.

نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز، امروز ۱۴ اسفندماه در این مراسم ضمن اشاره به اهتمام اسلام به امر مقدس درختکاری گفت: در روایتی آمده است که در زمان برپایی قیامت اگر به اندازه کاشتن یک نهال فرصت دارید آنرا بکارید.

آیت الله لطف الله دژکام با اشاره به اجرای طرح کاشت یک میلیارد درخت گفت: اجرای این طرح بزرگ می‌تواند بسیاری از عقب ماندگی ها و مشکلات زیست محیطی را رفع کرده و در راستای این اقدام ارزشمند نیز می بایست با برنامه ریزی و کاشت درختان بیشتر شاهد آبادانی و توسعه فضای سبز باشیم.

امام جمعه اهل سنت شیراز نیز ضمن تبریک هفته منابع طبیعی و قدردانی از همه دست اندرکاران این مجموعه ضمن اشاره به مسئله وحدت مسلمانان شیعه و سنی گفت: خداوند متعال در باب اهمیت ارزش آب و خاک در سوره زیتون به درختان انجیر و انگور قسم یاد کرده که این موضوع نشان دهنده وحدت اسلامی میان شیعه و سنی است.

به گزارش سینا پرس فارس به نقل از روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس، شیخ عبدالواحد خواجوی افزود: کاشت نهال وحدت پیام آور صلح و دوستی و اهمیت سنت حسنه درختکاری است و می بایست با همدلی یکدیگر آن را حفظ و حراست كنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا