مدیرکل میراث فرهنگی فارس خبر داد:
برگزاری رویداد ملی گردشگری خلاق با روایت قصه درخت در شیراز

مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس از برگزاری رویداد ملی گردشگری خلاق با روایت قصه درخت در شیراز خبر داد و گفت: این برنامه با پیوست گردشگری ادبی و روایتگری در شهر شیراز به‌عنوان پایتخت زیست‌محیطی آسیا به مدت دو روز برگزار می‌شود.

به گزارش سینا پرس فارس، محمد ثابت اقلیدی امروز 14 اسفندماه بابیان اینکه طراحی و اجرای این رويداد ملی توسط آموزشگاه سما شیراز و به همت شهرداری شیراز و سازمان سیما و منظر شهرداری و یاری گروهی از فعالان گردشگری فارس برگزار می‌شود افزود: برنامه مذکور برای نخستین بار و با مفهوم درخت و روایتگری آن به مناسبت روز و هفته درختکاری از ۱۹ و ۲۰ اسفندماه برگزار می‌شود.

او بابیان اینکه حفظ روایت‌ها موجب ارزش گذاشتن بر گردشگری همچنین تمایل و جذب بیشتر گردشگران به بازدید جاذبه‌هاست گفت: در این راستا روایتگری در گردشگری خلاق با مضامین درخت و باورها و قصه‌های مردم موجب توسعه گردشگری ادبی در کشور و به‌تبع آن استان می‌شود.

ثابت اقلیدی افزود: در این رویداد ملی و در بخش عملی آن چندین سخنرانی با موضوع درخت انسان و سفر، نقش درخت نخل بر هنر پیش‌ازتاریخ در جنوب شرق ایران، روایتی از معنا و مفهوم نقش درخت در ایران، روایتگری درخت در مسیرهای گردشگری خلاق ادبی، سرو کهن ابرکوه، مسیر گردشگری سروهای کهن ایران و روایتگری گردشگری درختان کهن‌سال منطقه کاشان و …در نظر گرفته‌شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس در ادامه اضافه کرد: در این برنامه ملی کاشت درخت گردشگری به‌صورت نمادین در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدی را خواهیم داشت.

ثابت تقلیدی افزود: مسابقه عکس ملی سایه‌های مخملی، انتشار مجله الکترونیکی روایتگری قصه درخت همچنین درخت‌کاری کودکان از دیگر برنامه‌هایی است که قرار است در ۱۹ و ۲۰ اسفندماه در شیراز برگزار شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا