5 کتابخانه استاندارد به شیراز اضافه می شود

مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس گفت: در تلاشیم در سال آینده پنج کتابخانه استاندارد را به چرخه خدمات دهی در شهر شیراز اضافه کنیم.

محمدحسین فیروزی امروز 8 اسفندماه در دیدار با رئیس منطقه سه سازمان بازرسی کل کشور و بازرس کل استان فارس با اشاره به اینکه ۳۸۰۰ کتابخانه در کشور و ۲۵۹ کتابخانه در استان فارس فعال است، گفت: شبکه گسترده کتابخانه های عمومی در کشور، از خدمات دهی سنتی خود فاصله گرفتند و امروز شاهد تنوع خدمات در کتابخانه‌های عمومی هستیم.

فیروزی با بیان اینکه در تلاشیم در سال آینده پنج کتابخانه استاندارد را به چرخه خدمات دهی در شهر شیراز اضافه کنیم افزود: بازگشایی کتابخانه عمومی شهید آیت الله دستغیب، بازطراحی کتابخانه عمومی رئیسی اردکانی شیراز، در کنار افتتاح سه کتابخانه‌ای بزرگ در فرهنگسراهای شهرداری شیراز ، پنج پروژه بزرگ کتابخانه ای در شهر شیراز است که ۴۰ درصد زیربنای کتابخانه‌های شیراز افزوده می‌شود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس در ادامه با اشاره به نکات قانونی و اعتباری نهاد کتابخانه های عمومی کشور افزود: مهم‌ترین بحث درآمد کتابخانه‌های عمومی، اعتبارات نیم درصد است که شهرداری‌ها باید در پرداخت آن به وظایف قانونی خود عمل کنند. اداره ۲۵۹ کتابخانه عمومی در استان و انجام توسعه کمی کیفی و ارائه خدمات، نیازمند پرداخت منظم نیم درصد است.

فیروزی همچنین با اشاره به بحث ساختمان درآمد، خواستار تعیین تکلیف این ساختمان و مشکل حل انتقال سند این ساختمان به مجموعه نهاد کتابخانه های عمومی شد.

رئیس منطقه سه سازمان بازرسی کل کشور و بازرس کل استان فارس نیز در این دیدار با اشاره به اهمیت خدمات کتابخانه‌های عمومی در جامعه گفت: از اهداف و فعالیت کتابخانه‌های عمومی حمایت و پرداخت منظم نیم درصد شهرداری‌های استان را پیگیری خواهیم کرد.

به گزارش سینا پرس فارس به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی فارس، کاظم اکرمی همچنین در خصوص حل مشکل ساختمان درآمد شهرداری شیراز قول همکاری داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا