رونمایی از ۱۴ طرح تخصصی گردشگری فارس در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران

مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس از رونمایی ۱۴ برنامه و طرح تخصصی گردشگری این استان در هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران خبر داد.

محمد ثابت اقلیدی امروز 22 بهمن ماه با بیان اینکه هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران از ۲۳ تا ۲۶ بهمن ماه برگزار می شود گفت: در این نمایشگاه تخصصی، متراژ غرفه استان فارس نزدیک به هزار متر مربع است که با طراحی فاخر و تولید محتوا تاثیر گذار به نمایش محصولات و جاذبه های گردشگری استان خواهد پرداخت.

مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس افزود:طبق برنامه ریزی های انجام شده در زمان برگزاری نمایشگاه گردشگری تهران کمپین گردشگري زیارت” مثلت نور” طی مراسمی و با حضور مسولان گردشگری کشور رونمایی می شود.

ثابت اقلیدی در خصوص طرح” مثلث نور” گفت: در کمپین یا پویش گردشگری زیارت” مثلث نور” استان های فارس (شهر شیراز با حرم مطهر شاهچراغ (ع))، قم (شهر قم حرم مطهر فاطمه معصومه (س)) و خراسان رضوی (مشهد مقدس حرم مطهر امام رضا(ع)) به عنوان حرم های مطهر حضور دارند و در تلاشیم تا با اجرای این طرح شاهد رونق بیشتر گردشگری زیارت در این سه استان باشیم.

وی همچنین با اشاره به دیگر برنامه های رونمایی گفت: رونمایی از کمپین ( این به اون در) ترویج اندیشه ژرف و فرمایشات حکیمانه مقام معظم رهبری پیرامون ضرورت معرفی سنگ نگاره های پیروزی ایرانیان بر بیگانگان (شاپور ساسانی بر والرین رومی) ، رونمایی از بسته های سفر و تورهای عشایری با هماهنگی و توافق انجمن حرفه ای دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری کشور، رونمایی از ضوابط و مقررات تورهای عشایری، رونمایی از پکیج تور عشایری با توافق استان های خوزستان، لرستان و کهکیلویه و بویراحمد و همچنین رونمایی از طرح گردشگری کودک و آکادمی گردشگری خوراک از برنامه های قابل اجرا در نمایشگاه است.

مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس همچنین رونمایی از وب سایت اطلاع رسانی جاذبه های گردشگری فارس، رونمایی از فیلم ۵ دقیقه ای صنایع دستی و هنرهای سنتی و همچنین کتابچه محصولات صنایع دستی با QR کد و رونمایی از کلیپ موزیکال گردشگری کودک با عنوان فسقلی های جهانگرد (با زیرنویس فارسی ویژه کودکان عادی و ناشنوا رده سنی ۵ تا ۹ سال) را از دیگر برنامه‌های عنوان کرد که در نمایشگاه گردشگری تهران به اجرا در می آید.

به گزارش سینا پرس فارس به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس، او ادامه داد: همچنین در مدت زمان برگزاری نمایشگاه گردشگری تهران از پروژه کاربردی و استفاده از هوش مصنوعی در حوزه گردشگری، طرح گردشگری هوشمند و نقشه GAS ساماندهی سرویس های بهداشتی رونمایی می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا