رفع موانع تولید ۱۰۰ واحد صنعتی

همزمان با نخستین روز از دهه فجر میز خدمت تخصصی در قالب پانصد و شصت و هفتمین کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در شهرک صنعتی بزرگ شیراز برگزار و مشکلات و موانع تولید ۱۰۰ واحد صنعتی بررسی و رسیدگی شد.

به گزارش سینا پرس فارس، همزمان با آغاز ایام‌الله دهه فجر و سالروز ورود تاریخی امام خمینی(ره) به کشورمان، میز خدمت تخصصی در قالب پانصد و شصت و هفتمین کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در ساختمان مرکز خدمات کسب و کار شهرک فناوری صنایع شیمیایی شیراز با حضور استاندار فارس و جمعی از مسئولان استانی برگزار شد.

در این میز خدمت مسائل و مشکلات ۱۰۰ واحد تولیدی و صنعتی در خصوص درخواست تسهیلات بانکی، مشکلات ارزی، تأمین زیرساخت‌ها، تأمین مواد اولیه، مشکلات گمرکی و ترخیص کالا، مسائل مربوط به قوانین کار و تأمین اجتماعی، معافیت‌های مالیاتی، مطالبات مالی و… مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در نهایت تصمیماتی اتخاذ شد.

همچنین دراین مراسم تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک دانشگاه‌ها و مراکز علمی و تحقیقاتی و دستگاه‌های اجرایی استان (ارتباط صنعت و دانشگاه) با حضور استاندار فارس، رؤسای دانشگاه‌های استان و رؤسای دستگاه‌های اجرایی ذیربط منعقد شد.

حمیدرضا ایزدی، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان فارس در حاشیه این نشست، هدف از راه‌اندازی این میزهای خدمت دیدار چهره به چهره با مدیران واحدهای صنعتی و بررسی مشکلات و موانع موجود واحدهای تولیدی استان و رفع آن‌ها از طریق دستگاه‌های اجرایی و درون سازمانی عنوان کرد.

وی بیان کرد: ضمن اینکه طی جلساتی در کمیته تخصصی مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی بررسی و احصا شده است بنابراین هدف از برگزاری میز خدمت در شهرک صنعتی بزرگ شیراز با توجه به کاربردی بودن جهت تسهیل در ارائه خدمات به متقاضیان و صاحبان صنایع، کاهش هزینه‌های تولید، جلوگیری از هدر رفت هزینه و زمان ودر راستای کمک به تحقق شعار سال مهار تورم و رشد تولید است.

مدیرکل صمت فارس با بیان اینکه در جریان برگزاری میز خدمت دیدارهای چهره به چهره با صاحبان صنایع باعث تسریع در رفع مشکلات صنعتگران می‌شود، افزود: احصای مشکلات واحدهای صنعتی و تسریع در روند انجام امورات آن‌ها از مواردی است که با برگزاری میز خدمت مرتفع شده و خدماتی که در میز خدمت ارائه می‌شود، باعث صرفه‌جویی در هزینه‌ها و زمان برای صنعتگران می‌شود.

ایزدی با اشاره به اینکه در میز خدمت مشکلات بنگاه‌های اقتصادی شناسایی، تسهیل و شعار رفع موانع تولید، محقق خواهد شد، اضافه کرد: دراین راستا علاوه بر رفع مشکلات بانکی و بیمه و مالیات و … نیز بهره‌گیری از تکنولوژی، فناوری و مدیریت موثر نیز باعث توسعه فعالیت‌های بیش از پیش اقتصادی و تولیدی در استان می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا