نشست فعالان اقتصادی حوزه دانش بنیان و فناور با رایزنان اقتصادی

رییس پارک‌ علم و فناوری البرز جهاددانشگاهی در نشست فعالان اقتصادی حوزه دانش بنیان و فناوری با مسوولان سازمان توسعه تجارت ایران ،رایزنان و مدیران مراکز تجاری ایران در شش کشور همسایه که برای معرفی توانمندی های پارک علم و فناوری جهاددانشگاهی تدارک دیده شده بود، گفت: حرکت پرشتاب در روند افزایش تولید محصولات دانش بنیان و صادررات محور در اولویت ویژه فعالیت های پارک علم و فناوری البرز قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی پارک‌ علم و فناوری البرز ، مهندس مهدی عباسی رییس پارک‌ علم و فناوری البرز جهاددانشگاهی، در نشست فعالان اقتصادی حوزه دانش بنیان و فناوری با مسوولان سازمان توسعه تجارت ایران ،رایزنان و مدیران مراکز تجاری ایران در شش کشور همسایه که برای معرفی توانمندی های پارک علم و فناوری جهاددانشگاهی تدارک دیده شده بود، گفت: حرکت پرشتاب در روند افزایش تولید محصولات دانش بنیان و صادررات محور در اولویت ویژه فعالیت های پارک علم و فناوری البرز قرار گرفته است.

رونق صادرات محصولات دانش بنیان مستلزم همراهی نزدیک دستگاه های اجرایی است

وی افزود: موفقیت پارک علم و فناوری البرز جهاددانشگاهی نیازمند حمایت، همراهی و تعامل دستگاه های اجرایی و نهادهای عمومی غیردولتی به ویژه در حوزه صادرات محصولات دانش بنیان است.

وی افزود: تقویت تعامل با این تشکل بخش خصوصی را تا حدی پیش می بریم که ان شاءالله بتوانیم افزون بر نیمی از محصولات شرکت های دانش بنیان را به کشورهای هدف صادر کنیم. عباسی گفت: پارک علم و فناوری البرز جهاددانشگاهی در برخی حوزه ها از جمله در تجهیزات پزشکی ، کشاورزی، انرژی و مواد غذایی از توانمندی بیشتری برخوردار است.

رییس پارک علم و فناوری البرز اظهار کرد: اکنون امکان صادرات ما در حوزه های “تجهیزاتی” و “فروش دانش فنی” مهیا شده است و هدف گذاری ها به نحوی است تا در سال آینده حداقل 20 میلیون یورو صادرات داشته باشیم.

گفتنی است، این نشست با طرح مباحثی نیز صادرات محصولات دانش بنیان و واردات مواد اولیه و… بستر مناسبی را برای گفتگوهای رو در رو رایزن های تجاری ایران در کشورهای همسایه با فعالان اقتصادی صادرات محور البرز با موضوعات فراهم کرد که با حضور مدیر مرکز تجاری ایران در اقلیم کردستان عراق (سلیمانیه)، رییس اداره رایزنان بازرگانی و مراکز تجاری خارج از کشور سازمان توسعه تجارت ایران، رایزن بازرگانی ایران در صربستان، رایزن بازرگانی منتخب ایران در لهستان، دبیرکل و مدیران خانه صنعت معدن و تجارت استان ، مدیر عامل و اعضای صندوق پژوهش و فناوری استان البرز ، رییس پارک‌ علم و فناوری البرز و تعدادی از مدیرعاملان شرکت‌های دانش بنیان و فناور برگزار شد.

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا