بهره مندی 5089 زن سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد فارس از بیمه تامین اجتماعی

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) فارس گفت: در حال حاضر 5089 زن سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد فارس از خدمات بیمه تامین اجتماعی برخوردار هستند.

به گزارش سینا پرس فارس، مرتضی موصلی، مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) فارس امروز 30 دی ماه گفت: طرح بیمه اجتماعی زنان سرپرست خانوار از سال 86 تاکنون در راستای توسعه حمایت های دولتی و توانمندی این جامعه هدف، در کشور اجرایی شده است.

موصلی هدف از اجرای این برنامه را جهت دهی فعالیت های حمایتی برای توانمندسازی افراد زیر پوشش عنوان کرد و افزود: با بیمه اجتماعی، زنان سرپرست خانواری که شرایط پذیرش را دارا هستند، با کهولت سن، از کار افتادگی و یا فوت فرد بیمه شده، خود و خانواده زیر تکفل، با سابقه 10 سال بیمه و سن 55 سال از سازمان تامین اجتماعی مستمری دریافت می کنند.

مدیر کل امداد فارس اضافه کرد: در حال حاضر تعداد 99 هزار و 856 زن سرپرست خانوار تحت حمایت این نهاد هستند که از این تعداد، 5089 نفر در استان از بیمه اجتماعی استفاده می کنند و 1209 نفر نیز بازنشسته شده و مستمری دریافت می کنند.

او در پایان خاطر نشان کرد: 6 هزار و 670 نفر از زنان و مردان تحت حمایت کمیته امداد فارس که ساکن روستا هستند از بیمه روستائیان و عشایر استفاده می کنند که این افراد با 15 سال سابقه بیمه و سن بالای 65 سال می توانند مستمری دریافت کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا