پیام وزیر علوم به مناسبت هجدهمین سالگرد سعید ایران

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پیامی به مناسبت هجدهمین سالگرد درگذشت زنده‌یاد دکتر سعید کاظمی آشتیانی بنیانگذار پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی تاکید کرد: دکتر سعید کاظمی آشتیانی فرزند برومندی بود که به درک دین و دانش، درهای رستگاری و رهایی را به روی خویش گشود. گزیده‌مردی مؤمن که باجانی جویا از جبهه‌های جنگ قد کشید و در جهاد دانش ثمر داد. آرمان او «ما می‌توانیم» بود و همۀ همت خود را فروتنانه بدان امید که مرجعیت علمی و سیادت تمدنی ایران اسلامی، شکوهی روزافزون داشته باشد، به میان آورد.

به گزارش سیناپرس از روابط عمومی جهاددانشگاهی، دکتر محمدعلی‌زلفی‌گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به مناسبت هجدهمین سالگرد درگذشت زنده‌یاد دکتر سعید کاظمی آشتیانی بنیانگذار پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی و سلول‌های بنیادی در ایران پیامی صادر کرد.

در پیام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری آمده است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم
دکتر سعید کاظمی آشتیانی فرزند برومندی بود که به درک دین و دانش، درهای رستگاری و رهایی را به روی خویش گشود. گزیده‌مردی مؤمن که با جانی جویا از جبهه‌های جنگ قد کشید و در جهاد دانش ثمر داد. آرمان او «ما می‌توانیم» بود و همۀ همت خود را فروتنانه بدان امید که مرجعیت علمی و سیادت تمدنی ایران اسلامی، شکوهی روزافزون داشته باشد، به میان آورد. دانشمندی جهادگر که مقام معظم رهبری، او را به‌عنوان الگوی جهاد علمی و از نادره رویش‌های پربرکت انقلاب اسلامی تمجید و تحسین کردند و تکثیر پشتکار و پرهیزگاری مرحوم دکتر کاظمی آشتیانی را در این روزگار از آرزوهای خود برشمردند.

کارنامۀ متعالی مدیریت او در مناصب علمی و مسئولیت‌های خطیری که بر عهده داشت، آبروی نظام دانشگاهی ماست که بسیار ناممکن‌های ممکن‌شده در این روزگار، باقی‌الصالحات ایثارگری‌ها و ارزش‌افزودۀ باورمندی‌های او به اعجاز علم و عزت ایمان محسوب می‌شود. پیدایش «پژوهشگاه رویان» که پایگاه علم و امیدواری امروز ایران اسلامی‌ست، شناسنامۀ کاری و کرامت آن فقیدِ سعید می‌باشد که نام او را در سلک «و السابقون السابقون، اولئک المقربون» ثبت و ضبط کرده است.

در سالروز غیبت آن دانشمند عزیز که مقارن با سالروز شهادت یگانه‌مرد میدان مقاومت؛ شهید حاج قاسم سلیمانی است، آرزومندم هر دو فرزند فقید این مرزوبوم در جوار رحمت حضرت حق، متنعّم و مستفیض باشند که مصداق این شاخۀ نور از کتاب‌الله‌اند: بل هو آیات بینات فی صدور الذین اوتوا العلم و ما یجحد بآیاتنا الا الظالمون…

 محمدعلی‌زلفی‌گل
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا