کاظمی آشتیانی نخبه انقلابی و مدیری جهادی بود

سرپرست جهاد دانشگاهی همدان دکتر کاظمی آشتیانی را نخبه انقلابی و مدیری جهادی برشمرد و گفت: این چهره برجسته علمی زمانی بروز و ظهور یافت که پژوهش و نوآوری جایگاه برجسته‌ای در کشور نداشت و بعضی از افراد فعالیت‌های پژوهشی و حرکت در لبه علم را خارج از توان محققان ما می دانستند.

دکتر مهدی میرزاپور در آستانه هجدهمین سالروز درگذشت دکتر کاظمی آشتیانی بیان کرد: این دانشمند متعهد از جمله نوابغ گمنام کشور بود که با روحیه جهادی و بی‌ادعای خود توانست آینده متفاوت و درخشان در حوزه سلول‌های بنیادی را رقم بزند.

میرزاپور ادامه داد: این پژوهشگر کم نظیر با نبوغ مثال زدنی خود دروازه هایی از علم و دانش را به روی کشور و همه محققان گشود که به برکت آن امروز ایران اسلامی توانست در حوزه سلول‌های بنیادی قدم‌های بزرگی برداشته و خدمات پیشرفته و ارزشمندی را به مردم ارائه کند.

وی بیان کرد: این دانشمند فقید، فعالیت های پژوهشی و مدیریتی خود را معطل منابع مالی یا امکانات نمی کرد و با روحیه جهادی و با حداقل امکانات و منابع، اراده راسخ و همچنین با اعتقاد به جوانان دستاوردهای بزرگی را در عرصه پژوهش برای کشور رقم زدبه نحوی که این امر با شرایط کشور در آن مقطع زمانی برای ناظران بیرونی غیرقابل انجام بود.

سرپرست جهاد دانشگاهی همدان خاطرنشان کرد: به دلیل همین تلاش ها و دستاوردها، رهبر معظم انقلاب اسلامی دکتر کاظمی آشتیانی را از افتخارات ملی و به تعبیری باعث افزایش احساس هویت ملی دانستند و توصیه کردند به عموم مردم معرفی شود.

گزارش: فاطمه عزیزی هرمز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا