استان فارس، پایلوت صادرات محصولات کشاورزی

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ظرفیت ها و قابلیت های بخش کشاورزی استان فارس باید به عنوان یک قابلیت ملی در نظر گرفته شود، گفت: در بحث صادرات محصولات کشاورزی، با تشکیل یک کارگروه، استان فارس به عنوان پایلوت صادرات محصولات کشاورزی کشور انتخاب شده است.

محمدجواد عسکری امروز 9 دی ماه، در همایش گرامیداشت هفته پژوهش در استان فارس، بیان کرد: با وجود تنوع اقلیمی و محصولات کشاورزی منحصر به فرد استان فارس، احداث پایانه صادرات محصولات کشاورزی در این استان می تواند تحولی عظیم در بخش کشاورزی کشور ایجاد کند.

به گفته وی؛ بیش از 500 میلیون نفر از جمعیت پیرامونی ما علاقه مند به محصولات کشاورزی ایران هستند و اگر در بحث صادرات محصولات خود فضاسازی کنیم و با نقشه راه جلو برویم به راحتی می توانیم شیر نفت را هم ببندیم.

این مقام مسئول با اشاره به ظرفیت ها و توانمندهای ارزشمند بخش کشاورزی کشور، اظهار کرد: باید از محققین و پژوهشگران که سرمایه های این کشور هستند حمایت کرد، این افراد را باید در راستای منافع و آینده کشور هم خوب حفظشان کرد و هم با آنها همراهی کرد.

به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، عسکری به استفاده از ظرفیت های موجود در کشور تاکید کرد و گفت: در بحث خشکسالی اگر امروز بتوانیم در استفاده از ارقام گیاهی مقاوم به خشکی و ارقامی که در حوزه تنش های محیطی مقاوم هستند طبق نقشه راه پیش برویم و برنامه ها را عملیاتی کنیم حتما موفق خواهیم بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا