رییس سازمان جهاددانشگاهی علم و صنعت تاکید کرد؛
اعتقاد ویژه زنده یاد کاظمی آشتیانی به توانمندی داخلی

رییس سازمان جهاددانشگاهی علم و صنعت به مناسبت فرارسیدن هجدهمین سالروز درگذشت زنده‌یاد سعید کاظمی‌آشتیانی بنیان‌گذار پژوهشگاه رویان و سلول‌های بنیادی در ایران بیان کرد: این جهادگر فقید اعتقاد ویژه‌ای به توانمندی داخلی و خلق ثروت از دانش و همچنین اعتماد به نسل جوان داشت.

دکتر ولی‌اله روشن رییس سازمان جهاددانشگاهی علم و صنعت به مناسبت فرارسیدن هجدهمین سالروز درگذشت زنده‌یاد سعید کاظمی‌آشتیانی بنیان‌گذار پژوهشگاه رویان و سلول‌های بنیادی در ایران در گفت و گو با روابط عمومی جهاددانشگاهی در رابطه با شخصیت این جهادگر فقید گفت: زنده یاد دکتر کاظمی آشتیانی دارای خصوصیات بسیار بارزی بودند که کاملا از رفتار ایشان مشهود بود و می توان به ساده زیستی، تعهد و مسئولیت پذیری، اخلاص و ایمان به خداوند، آینده نگری، خدمت به مردم، روحیه جهادی و خوش خلقی اشاره کرد.

رییس سازمان جهاددانشگاهی علم و صنعت بیان کرد: او اعتقاد ویژه ای به توانمندی داخلی و خلق ثروت از دانش و همچنین اعتماد به نسل جوان داشت.

دکتر روشن ادامه داد: هدف و آرمان دکتر کاظمی آشتیانی دستیابی به ناشناخته های حوزه های علمی و نوآوری در زمینه درمان با کار جهادی و همچنین تأسیس یک مرکز تحقیقاتی با استفاده از جوانان نخبه ایرانی در سطح بین المللی بود.

رییس سازمان جهاددانشگاهی علم و صنعت در رابطه با تأثیرات دکتر سعید کاظمی آشتیانی بر جامعه علمی و پژوهشی، گفت: دکتر کاظمی آشتیانی با تبلور علم جهادی و جهاد علمی مسیر حرکت علمی کشور را سرعت بخشیده و به عنوان یک الگو برای جامعه علمی و پژوهشی کشور اثبات کرده که با توکل به خدا، کار جهادی و استفاده از جوانان نخبه ایران می توانیم در حوزه علمی و فناوری سرآمد جهان شویم.

وی افزود: با معرفی شخصیت جهادی و علمی ایشان به نسل نوجوان و جوان و همچنین خودباوری و اعتقاد به توانمندی داخلی در بین مسئولان و حمایت از توسعه علمی و فناورانه کشور و همچنین استفاده از ظرفیت فناورانه مراکز تحقیقات و فناوری می توان مسیر این الگوی جهادی را ادامه داد.

دکتر روشن تصریح کرد: همچنین اعتقاد مسئولان به کار جهادی و توجه به ظرفیت بزرگ جوانان نخبه ایرانی و ظرفیت عظیم فناوران داخلی، می توان به قله های پیشرفت در حوزه های علمی، فناورانه و صنعتی دست یافت.

رییس سازمان جهاددانشگاهی علم و صنعت در پایان بیان کرد: چهره خندان، شوخ طبعی و همچنین روحیه خستگی ناپذیری همیشه در چهره زنده یاد دکتر سعید کاظمی آشتیانی قابل مشاهده بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا