رئیس‌جمهور:نخبگان به کمک دولت بیایند

آیت‌الله رئیسی با اشاره به ضرورت استفاده از نظر نخبگان و علما برای عبور از چالش‌ها گفت: نخبگان به کمک دولت بیایند.

به گزارش سیناپرس از پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ آیت الله سید ابراهیم رئیسی گفت: عزت و بالندگی امروز کشور مدیون و مرهون ایثارگری و فداکاری خانواده معظم شهدا، ایثارگران و آزادگان است.

وی با بیان اینکه تلاش دولت از ابتدای شروع کار این بود که برای آبادانی و پیشرفت کشور با تمام وجود حرکت کند، افزود: در این مسیر به همراهی و کمک مردم و به ویژه نخبگان نیازمندیم.

رئیس جمهور در یازدهمین سفر استانی دور دوم خود به استان گلستان سفر کرد تا در یک سفر دو روزه ضمن افتتاح و آغاز عملیات اجرایی پروژه های عمرانی و اقتصادی با مردم و نخبگان دیدار و گفت و گو کند.

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور در نشست با جمعی از علما، خانواده شهدا، ایثارگران و نخبگان استان با تاکید بر ضرورت توجه علما و نخبگان نسبت به شناخت جامعه، نیازها و اقتصائات آن و نقش‌آفرینی برای رفع این نیازها، تلاش برای برقراری عدالت اجتماعی و مبارزه با کژی‌ها و فسادها را دو وظیفه اصلی این قشر از جامعه برشمرد.

رئیسی توجه به توسعه علم و دانش به عنوان یکی از زمینه‌های مصونیت‌بخشی به جامعه در برابر آسیب‌های اجتماعی را مورد اشاره قرار داد و بر نقش علما، فرهیختگان و نخبگان در این زمینه تاکید کرد.

رئیس جمهور همچنین ناظر به برخی نکات مطرح شده از سوی چند تن از چهره‌های برگزیده استان گلستان درباره مسائل و مشکلات این استان، بر توجه ویژه دولت به تخصیص اعتبارات بر اساس آمایش سرزمینی، عدالت‌محوری در تدوین برنامه هفتم توسعه، توجه به فعال کردن اقتصاد روستا با هدف جلوگیری از مهاجرت و حاشیه‌نشینی روستائیان، بهره‌گیری از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان در بخش کشاورزی، توجه به گردشگردی به عنوان ظرفیت مهم و محوری استان، لزوم گسترش کتابخانه‌های استان گلستان و توسعه ورزش به عنوان یکی از زمینه‌های مهم برای صیانت از جوانان تاکید کرد.

آیت الله رئیسی پس از مصاحبه به رسانه ها در فرودگاه به جزیره آشوراده و خلیج گرگان رفت و پس از دیدار با مردم استان گلستان در مصلای وحدت عازم شرق استان و شهرستان گنبدکاووس عزیمت کرد.

وی در آیین متمرکز افتتاح پروژه‌های آبرسانی، برق‌رسانی و فاضلاب گلستان در گنبدکاووس شرکت کرد و نهایتا با نخبگان شرق گلستان دیدار کرد.

دیدار با فعالان حوزه تولید، رونمایی از سندهای توسعه بخشی استان گلستان و دیدار با کودکان تحت پوشش بهزیستی در شورای اداری استان از دیگر برنامه های رئیس جمهور در این سفر بود.

رئیس جمهور جمعه را در جمع مردم شهرستان مراوه تپه در شرقی ترین شهرستان استان گلستان گذراند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا