جذب سربازان امریه در شرکت‌های خلاق

رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری از موافقت ستاد کل نیروهای مسلح با اختصاص سهمیه کارکنان وظیفه مورد نیاز شرکت‌های خلاق به مدت دو سال و به تعداد سالیانه ۲۰۰ نفر خبر داد.

محمد خاکساری خاطرنشان کرد: با پیگیری‌های معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، معاونت نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح با پذیرش نیروهای امریه نظام وظیفه در شرکت‌های خلاق به مدت دو سال و به تعداد ۲۰۰ نفر در سال موافقت کرده است.

وی خاطرنشان کرد: سهمیه اختصاص یافته به شرکت‌های خلاق، جدا از سهمیه هزار و ۵۰۰ نفره اختصاص یافته به شرکت‌های دانش‌بنیان است و با توجه به اهمیت شرکت‌های صنایع خلاق در زیست بوم نوآوری کشور تلاش معاونت بر این است که سهمیه تخصیصی به صنایع خلاق در سال‌های آینده افزایش یابد. کما این‌که جلب موافقت ستاد کل نیروهای مسلح برای افزایش ظرفیت امریه شرکت‌های دانش‌بنیان هم همواره در دستور کار معاونت قرار داشته است.

رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری تصریح کرد: تسهیلات کارکنان وظیفه مامور(امریه سربازی) در شرکت‌های دانش‌بنیان از تجربیات بسیار موفق در زمینه حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و نگهداشت نیروهای نخبه در کشور است، به طوری که براساس بررسی صورت گرفته اکثریت قریب به اتفاق نیروهای کلیدی شرکت‌های دانش‌بنیان که از این تسهیلات استفاده کرده بودند، در کشور ماندگار شده و کسب و کار دانش‌بنیان خود را ادامه داده‌اند. تجربه‌ای که بسیار امیدواریم در اکوسیستم صنایع خلاق هم تکرار شود.

به نقل از معاونت علمی ریاست‌جمهوری، خاکساری در پایان با اشاره به آغاز پذیرش نیروهای امریه نظام وظیفه در شرکت‌های خلاق خاطرنشان کرد: ثبت نام از متقاضیان امریه در شرکت‌های خلاق، طبق دستورالعمل ساماندهی کارکنان وظیفه و ضوابط پیش‌بینی شده ستاد کل نیروهای مسلح از طریق سامانه «فراخوان، ثبت‌نام و جذب کارکنان وظیفه» انجام می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا