آزادی مشروط مدیرعامل پیام رسان سروش

ساعتی پس از انتشار خبر بازدااشت مدیرعامل پیام رسان سروش، او با قید وثیقه آزاد شد. در این بیانیه شرکت پیام رسان سروش در خصوص اصل ماجرای بازداشت مدیرعامل مجموعه آمده: دیروز (۱۲ آذرماه) مدیرعامل سروش‌پلاس جهت پاره‌ای از توضیحات در مورد موضوع پالایش محتوای پیام‌رسان در دادسرای ارشاد حاضر شد. «موضوعی که در این روزها شامل حال اغلب کسب‌وکارها و پلتفرم‌ها می‌شود.»

روابط عمومی سروش‌پلاس در ادامه با اشاره به اخبار منتشر شده در ساعات گذشته، نوشته است:  اما سوالی که قابل طرح بوده موج‌سواری برخی افراد به واسطه بازی رسانه‌ای‌ و تخریب است که به طرز عجیبی این رخداد در رسانه‌ها با عنوان بازداشت مطرح شده است. یا سفارش‌دهندگان این خبر از بار کلمات آگاه نیستند یا مقاصد دیگری در پشت این کلمات دارند. اتفاقی که مطلوب اصحاب‌ انحصار بوده که پیشتر هم صدای انتقادات و پیشبرد مستقل سیاست‌های پیام‌رسان باعث آزار و اذیت‌شان شده بود. این بار نیز با غیر امن و غیراخلاقی نشان دادن فضای پیام‌رسان سروش‌پلاس مجددا مسیر انحصارطلبی‌شان را برای خیمه زدن بر روی اکوسیستم پیام‌رسانی و رسانه‌های اجتماعی کشور با سرعت بیشتری طی می‌کنند.

در این بیانیه با تأکید بر اینکه «امنیت خاطر کاربران و حفظ فضای اخلاقی سالم»، همواره از خطوط قرمز پیام‌رسان بوده، در خصوص اقدامات این پلتفرم برای تحقق این موضوع آمده: به همین دلیل بسترهای مختلف پالایش محتوا در سروش‌پلاس فراهم شده و کارآمدی این بسترها و آمار و ارقام لازم به‌صورت مداوم به مراجع ذی‌ربط ارائه شده است.

روابط عمومی سروش‌پلاس در پایان تأکید کرده این پیام‌رسان «همانند گذشته و با هدف ارائه محصولی باکیفیت و مطلوب کاربران به کار خود ادامه خواهد داد.»

واکنش وزارت ارتباطات

رئیس مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات گفت: حمایت و توسعه پلتفرم‌های داخلی از وظایف وزارت ارتباطات بوده و هست اما التزام به قانون هم وظیفه پیامرسان ها داخلی است.محمد احسان خرامید در صفحه شخصی خود نوشت: حمایت و توسعه پلتفرم‌های داخلی از وظایف وزارت ارتباطات بوده و هست و البته التزام به قانون هم وظیفه پلتفرم‌ها است.

وی در ادامه تاکید کرد: درحال پیگیری موضوع هستیم و از دستگاه قضایی هم انتظار صبوری بیشتری در مواجهه با پلتفرم‌های داخلی داریم همانطور که در موارد مشابه با درایت و نگاه حمایتی به موضوع توجه داشتند.

بنا به برخی گزارش‌ها، مدیرعامل پیام رسان سروش پلاس به اتهام فراهم‌کردن بستر انتشار محتوای غیراخلاقی در فضای مجازی بازداشت شده است. سایت خبری مشرق در خبری اختصاص اعلام کرد اتهام فرهاد مرادی فراهم‌کردن بستر انتشار محتوای غیراخلاقی در فضای مجازی بوده و مدیر این پیام‌رسان داخلی پس از عدم توجه به تذکرات و مکاتبات نهادهای نظارتی و قضایی بازداشت شده است.

 

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا