نام‌نویسی در آزمون آیلتس سه‌شنبه آغاز می‌شود

نام‌نویسی در آزمون آیلتس برخط (CD) سه‌شنبه پیش‌رو (۱۴ آذر ۱۴۰۲/ ۵ دسامبر ۲۰۲۳)، از طریق درگاه اطلاع‏‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور آغاز می‌شود.

به گزارش سیناپرس از سازمان سنجش آموزش کشور، این سازمان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد ثبت‌نام آزمون آیلتس کامپیوتری از تاریخ ۱۴ آذر ۱۴۰۲ شمسی برابر با ۵ دسامبر ۲۰۲۳ میلادی، از طریق درگاه اطلاع‏ رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی ielts.sanjesh.org انجام خواهد شد.

داوطلبان لازم است ابتدا وارد درگاه اطلاع ‏رسانی سازمان سنجش آموزش کشور شده و پس از تکمیل فرایند ثبت‌نام اولیه، موارد مربوط به تاریخ آزمون، شهر و مرکز آزمون خود را از طریق سامانه ثبت‌نام موسسه IDP تکمیل کنند.

به گزارش ایرنا، آزمون آیلتس IELTS به معنای سیستم جهانی ارزیابی زبان انگلیسی، یکی از معتبرترین آزمون‌های تعیین سطح زبان انگلیسی افراد در جهان است که مهارت زبان انگلیسی شرکت‌کنندگان را ارزیابی می‌کند. داوطلبانی که می‌خواهند در دانشگاه‌های انگلیسی‌زبان ادامه تحصیل دهند یا به یک کشور انگلیسی‌زبان برای کار یا زندگی مهاجرت کنند باید نمره قابل قبولی از این آزمون به‌دست آورند. در این آزمون، چهار مهارت Listening (شنیداری)، Reading (خواندن)، Writing (نوشتاری)، Speaking (گفتاری) داوطلبان ارزیابی می‌شود.

براساس مصوبه ۷۹۸ شورای عالی انقلاب فرهنگی وظیفه ساماندهی، صدور مجوز و نظارت بر آزمون‌های بین‌المللی از جمله آیلتس بر عهده سازمان سنجش آموزش کشور است، برگزاری این آزمون با توجه به توافقات صورت گرفته با موسسه استرالیایی IDP (به عنوان صاحب امتیاز آزمون) است، آزمون آیلتس توسط مراکز اصلی و تحت نظارت سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می‏ شود.

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا