پروژه‌ Next-۲Digits به دنبال توسعه گرافن در اروپا

پروژه‌ای با عنوان “Next-۲Digits” که بودجه آن توسط اتحادیه اروپا تامین شده، باعث افزایش توسعه فناوری گرافن در اروپا می‌شود.

یک پروژه جدید با بودجه اتحادیه اروپا راه‌اندازی شده که از جمله پروژه‌های Horizon اروپا بوده و در اکوسیستم پرچمدار  در حال اجرا است. پروژه Next-۲Digits با داشتن یک کنسرسیوم از ۱۱ شریک از ۸ کشور، با هدف توسعه نسل بعدی حسگرها و تصویرگرها تعریف شده است.

این پروژه با هماهنگی دانشگاه ملی صنعتی آتن انجام می‌شود، که در آن تیم‌های دانشگاهی، تحقیقاتی و صنعتی در کنار هم قرار گرفته تا روی حوزه گرافن و مواد دوبعدی کار کنند. آنها به دنبال سنتز، دستکاری، مشخصه‌یابی و استفاده از آن در صنعت هستند. این پروژه که قرار است به مدت سه سال و سه ماه اجرا شود، به دنبال استفاده از گرافن در حوزه‌های مختلف نظیر فتونیک است. همچنین اعتبارسنجی استفاده از گرافن در این موارد از دیگر اهداف این پروژه است.

Next-۲Digits همچنین با پروژه “Graphene Europe in the Lead Coordination and Support Action” اروپا همکاری خواهد کرد.

این پروژه تحت دامنه فعالیت پیشگامی پرچم‌دار گرافن کار خواهد کرد، پیشگامی که با بودجه اتحادیه اروپا روی تحقیق و نوآوری در حوزه گرافن متمرکز شده و  هدف آن آوردن گرافن و مواد مرتبط از آزمایشگاه به بازار است.

Next-۲Digits همراه با Grapheneeu، تخصص را در زمینه گرافن افزایش داده و دانش را در بین ذینفعان مختلف در اروپا گسترش می‌دهد.

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا