رصد آفات و بیماری‌های درختان بنه در ۳۰۰ هکتار از عرصه تکثیر گوزن زرد ارسنجان

کارشناسان منابع طبیعی ومحیط زیست استان فارس برای پایش و شناسایی عامل آفات و بیماری درختان بنه با هدف حفاظت از ذخایر و گونه‌های جنگلی بنه از سایت گوزن زرد جنگل خلیل بیگ ارسنجان بازدید کردند.

به گزارش سینا پرس فارس، حسن ابراهیمی رئیس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان ارسنجان، امروز ۹ آذرماه در این خصوص گفت: این زیستگاه به عنوان یکی از زیستگاه‌های مهم زادآوری گوزن زرد ایرانی شناخته شده است و طرح پایش آفات در سطح ۳۰۰ هکتار از اراضی این زیستگاه با همکاری کارشناسان متخصص منابع طبیعی ومحیط زیست استان انجام شد.

حسن ابراهیمی اضافه کرد: برای اطمینان بیشتر، عملیات کنترل و پایش امراض گیاهی جهت برنامه‌ریزی‌های آتی در این زیستگاه جنگلی با ارزش همچنان ادامه خواهد یافت.

وی اضافه کرد: این زیستگاه از زیستگاه‌های با ارزش وبه عنوان زیستگاه مولد در زادآوری گوزن زرد در کشور از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

رئیس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان ارسنجان با بیان اینکه درختان بنه در شهرستان ارسنجان با وجود خشکسالی متوالی و کاهش نزولات آسمانی همچنان استوار است، گفت: از درخت بنه به عنوان معجزه سبز طبیعت به ویژه در دل کویر یاد می‌شود.

ابراهیمی ادامه داد: جنگل خلیل بیگ در منطقه کوهستانی وسیعی است که بین ارتفاعات مجاور خود محصور شده و به‌صورت دره‌های آبرفتی و حاصل‌خیز نمایان است که محلی مناسب برای رشد و نمو گونه بنه شده است.

به گفته وی، از ویژگی‌های منحصر به فرد این منطقه می‌توان توده خالص گونه جنگلی بنه با پوشش مناسب را نام برد که وجود آن جذابیت‌های زیادی برای گردشگران و بازدیدکنندگان دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا