تلاش برای گشایش رشته دامپزشکی حیات وحش در دانشگاه شیراز

پیرو تصویب نوگشایی رشته دامپزشکی حیات وحش در دانشگاه شیراز در سفر علی سلاجقه، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به استان فارس، نشست هماهنگی به منظور بررسی موضوع به صورت آنلاین برگزار شد.

به گزارش سینا پرس فارس، این نشست با حضور اکبری معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست، مدیرکل و کارشناسان دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش، موسوی، رئیس مرکز آموزش و تربیت محیط بان سازمان، مدیر کل و کارشناسان حفاظت محیط زیست فارس و ریاست دانشکده دامپزشکی و جمعی از اساتید دانشگاه شیراز برگزار شد.

در این نشست ضمن تاکید بر ضرورت تربیت نیروی متخصص در حوزه دامپزشکی حیات وحش به برخی ابهامات کارشناسان پاسخ داده شد و در ادامه فرآیند اجرایی شدن موضوع، مورد بحث قرار گرفت.

عطا پورشیرزاد مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس در حاشیه این نشست ضرورت گشایش رشته دامپزشکی حیات وحش در دانشگاه شیراز را یادآور شد و گفت: استان فارس با برخورداری از تنوع زیستی و پهنه های وسیع طبیعت تحت مدیریت استعدادهای مناسبی برای بهره مندی از این رشته در دانشگاه شیراز دارد.

به نقل از روابط و امور رسانه اداره کل حفاظت محیط زیست فارس، او افزود: کوچ هزاران پرنده آبزی و کنار آبزی به دریاچه های بختگان، طشک و مهارلو در سالهای پر آبی، وجود پارک ملی بمو در شیراز به بعنوان زیستگاه مهم کل و قوچ و بز و سایر گونه های پستانداران، نگهداری و تکثیر گوزن زرد ایرانی در ارسنجان و میانکتل کازرون و تنوع در سایر زیستگاه‌ها ایجاد این رشته دانشگاهی را ضروری ساخته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا