از پژوهشگران حمایت کنید
ماموریت معاون فناوری علوم پزشکی تهران

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در حکمی دکتر علی اکبری ساری را به سمت سرپرست معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه منصوب و در نامه‌ای از خدمات دکتر اکبر فتوحی معاون پیشین قدردانی کرد.

به گزارش سیناپرس، در متن حکم دکتر حسین قناعتی، خطاب به دکتر علی اکبری ساری آمده است:
«دانشگاه علوم پزشکی تهران به‌عنوان نماد آموزش عالی در حیطه علوم پزشکی وظیفه خود می‌داند که با قوت، رسالت خود را در زمینه‌های آموزش، تحقیق و فناوری، درمان، بهداشت و ارائه خدمات سلامت با کیفیت مطلوب و به صورت روزآمد پیگیری و محقق کند. نظر به تعهد، تجربه، توانمندی و سوابق ارزشمند علمی و اجرایی جنابعالی، شما را با حفظ سمت و کلیه وظایف قبلی، به‌عنوان سرپرست معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه منصوب می‌نمایم.

انتظار می‌رود با تعامل سازنده با سایر معاونین و بهره‌مندی از توان مدیران و کارشناسان آن حوزه، علاوه بر تدبیر امور جاری، بر اساس آئین‌نامه‌ها، ضوابط و مقررات موجود، نسبت به برنامه‌ریزی جهت امور ذیل تا حصول نتیجه اهتمام ویژه مبذول فرمائید:

* عملیاتی کردن برنامه‌های توسعه و سلامت دولت متناسب با ماموریت‌های آن حوزه

* تعیین اولویت‌های آن حوزه با توجه به اسناد بالادستی، به‌ویژه نقشه علمی و همچنین تجارب برنامه‌های پیشین دانشگاه با هدف پیگیری برنامه ۴ ساله ۱۴۰۴ -۱۴۰۰ دانشگاه با تکیه بر ارتقای کیفی پژوهش، تحقیقات و فناوری

* برنامه‌ریزی با هدف حمایت بیشتر از پژوهش‌های محصول‌محور، کاربردی، با هدف حل مسائل حوزه سلامت کشور و همچنین توسعه مراکز رشد و شرکت‌های دانش‌بنیان

* لزوم توجه ویژه به ارتقای استانداردهای اخلاق در پژوهش

* توجه خاص به ارتقای کرامت نیروی انسانی معاونت، احساس آرامش و امنیت شغلی آنها همراه با افزایش بهره‌وری

* صیانت از منابع فیزیکی و مالی، خلق منابع جدید مالی و مدیریت هزینه‌ها

امید می‌رود حوزه تحقیقات و فناوری دانشگاه با به‌کار گرفتن تمام توان و ظرفیت، به حرکت خود با سرعت و شتاب مطلوب در جهت اهداف تعیین شده ادامه دهد.

از درگاه خداوند متعال توفیق شما را در انجام امور محوله خواستارم.»

به نقل از معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی تهران، در متن نامه قدردانی دکتر حسین قناعتی از دکتر اکبر فتوحی نیز آمده است:

«مسئولیت‌پذیری و همکاری اعضای هیأت علمی در اداره امور اجرایی دانشگاه علوم پزشکی تهران، بدون تردید یکی از مهمترین عوامل پیشرفت آن در دوره حیات پربرکت دانشگاه بوده است.

ضمن پذیرش استعفای جنابعالی لازم می‌دانم از تلاش‌ها و خدمات ارزشمند جنابعالی در زمان تصدی معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه که نتایج پرباری در پی داشته است، سپاسگزاری نمایم و برایتان از درگاه خداوند متعال سلامتی و سعادت روزافزون مسئلت کنم.

امیدوارم دانشگاه و عرصه نظام سلامت کشور همچنان بتواند از تجارب و توانمندی‌های ارزنده شما بهره‌مند شود.»

بهاره صفاری

جانشین سردبیر خبرگزاری سینا؛ روزنامه نگار در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا