نظام سلامت کشور همچنان بر پایه نظام درمان محور می‌چرخد

رییس پژوهشکده سرطان معتمد جهاد دانشگاهی گفت: متاسفانه نظام سلامت کشور به جای آگاهی‌رسانی و پیشگیری همچنان بر پایه نظام پرهزینه درمان محور می‌چرخد.

به گزارش سیناپرس، دکتر رامین صرامی فروشان امروز یکشنبه در نشست خبری پنجمین پویش سراسری پژوهشکده سرطان معتمد جهاد دانشگاهی در سخنانی اظهار داشت: متاسفانه به رغم اینکه مسوولان ما تلاش می کنند این مشکل را حل کنند، نظام سلامت یک نظام پرهزینه بر پایه درمان محوری است.

وی افزود: در نظام درمان محوری منتظر می مانیم بیمار به فازی برسد که بیماری در آن به بالاترین حد خود رسیده و در ادامه نیز پروتکل های درمانی را با بهترین استانداردها و شرایط برای بیمار اجرا می کنیم.

صرامی فروشان ادامه داد: این در حالی است که نظام درمان محور در مقابل نظام پیشگیری بسیار هزینه‌بر است. هم هزینه انسانی هم هزینه ای که به نظام سلامت وارد می کند، بسیار بالاست.

رییس پژوهشکده سرطان معتمد جهاد دانشگاهی با تاکید بر اینکه، می توان با تشخیص به موقع و پیشگیری نه تنها بسیاری از هزینه ها را در نظام سلامت کاهش داده بلکه شانس بقای بیماران را افزایش دهیم، افزود: متاسفانه ما از این اصل مهم همیشه غافل بوده ایم.

صرامی فروشان اظهار داشت: به عنوان مدیر و مسئول اجرایی این مرکز اعلام می کنم اگر بتوانیم در زمینه سرطان های بانوان از جمله سرطان پستان و آن چه که به خودمان مربوط می شود به جای اینکه منتظر بمانیم بیمار با یک توده کاملا مشخص و پیشرفته به اصطلاح متاستازشده به ما مراجعه و بعد درمان های بسیار پیشرفته را در مورد او اعمال کنیم که عوارض شدیدی هم به دنبال دارد، باید به این نقطه برسیم که با تشخیص به موقع و با پیشگیری از بسیاری از این مشکلات جلوگیری کنیم.

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا