تفاهم‌ پارک صنایع فرهنگی با موسسه آصف

صبح امروز تفاهم نامه ای مابین پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی و موسسه فرهنگی- هنری آصف به منظور توسعه همکاری های مشترک فرهنگی و هنری به ویژه در موضوعات مرتبط با عرفان و ادیان و فعالیت در راستای نقشه مهندسی فرهنگی کشور، تفاهم‌نامه ای منعقد شد.

به گزارش سیناپرس، به منظور همکاری های مشترک فرهنگی و هنری به ویژه در موضوعات مرتبط با عرفان و ادیان و  فعالیت در راستای نقشه مهندسی فرهنگی کشور صبح امروز سوم مهرماه تفاهم نامه ای با حضور دکتر محمدحسین ایمانی خوشخو- رییس پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی و دکتر محمدرسول ایمانی، مدیر گروه حکمت و کلام، و ادیان و عرفان دانشگاه شهید بهشتی و جمعی از معاونان و مدیران دو مجموعه منعقد شد .

دکتر محمدحسین ایمانی خوشخو در ابتدای این نشست با اشاره به فعالیت های دانشگاه شهید بهشتی در حوزه فناوری های نرم، عنوان کرد: پروژه اصلی ما در این پارک راه اندازی دهکده صنایع فرهنگی و جریان فناوری فرهنگی است. از توسعه تا فروش و صادرات صنایع فرهنگی و فناوری های فرهنگی می تواند در این دهکده روح تازه ای به حوزه فرهنگ و هنر کشور بدهد.

وی تاکیدکرد: امیدواریم امروز شروعی بزرگ برای آینده ای روشن باشد، زیرا کشور نیازمند ارتقای قدرت نرم است.

رئیس پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی گفت: در این پارک همواره از توسعه همکاری با نهادهای علمی و فرهنگی استقبال می کنیم و امیدواریم این تفاهم‌نامه نیز سرآغاز فعالیت هایی جدید در عرصه های مشترک و مورد نیاز کشور باشد.

در ادامه این جلسه  بابک ذرات نوری مدیرعامل موسسه فرهنگی هنری آرمان صبح فردیس گزارشی از فعالیت های فرهنگی و هنری این موسسه به ویژه در زمینه کمک به پیاده کردن نقشه مهندسی فرهنگی کشور و بیانیه گام دوم انقلاب ارایه کرد.

همچنین دکتر محمدرسول ایمانی، مدیر گروه حکمت و کلام، و ادیان و عرفان دانشگاه شهید بهشتی تاکید کرد: کارهای بزرگ فرهنگی و هنری در کشور نیازمند همکاری و هم‌افزایی مراکز، نهادها و فعالان عرصه فرهنگ و هنر است.

گفتنی است، بهره برداری از امکانات، فرصت ها و ظرفیت های طرفین در راستای شناسایی، توسعه نوآوری و حمایت از پروژه های مشترک فرهنگی و هنری، برگزاری رویدادهای تخصصی مشترک داخلی و بین‌المللی، برگزاری کارگاه های آموزشي، انجام طرح‌های پژوهشی در امور مربوط به کارآفرینی، نوآوری و توسعه کسب‌وکارهای استارتآپی و دانش‌بنیان، اشتغال‌زایی و تجاری‌سازی ایده های نوآورانه برای اساتید، دانشجویان و فارغ التحصیلان، انجام بازدید‌های علمی و تحقیقاتی از مراکز آموزشی و پژوهشی، انجام پروژه‌های پژوهشی، حمایت از پایان‌نامه‌ها و رساله های دانشجویی تحصیلات تکمیلی و پسا دکترا، اجرای طرح های مهارت افزایی دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه ها با تاکید بر آموزش مشاغل دانش بنیان و نوظهور و ترویج فرهنگ مشارکت و کارآفرینی، انجام پروژه های مشترک گردشگری داخلی و خارجی و همکاری در حوزه های تولیدات سینمایی و رسانه ای، صنایع دستی و فروش داخلی و خارجی این محصولات، از موضوعات تفاهم نامه همکاری مابین پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی و موسسه فرهنگی- هنری آرمان صبح فردیس است.

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا