تقدیر از طرح های تحقیقاتی اثرگذار در رفع معضلات نظام سلامت در جشنواره امسال

طرح و پروژه های تحقیقاتی موفق که در رفع معضلات خاص نظام سلامت در کشور اثرگذار باشند، در بیست و نهمین جشنواره تحقیقات و فناوری علوم پزشکی رازی مورد تشویق و تکریم قرار خواهند گرفت.

دبیر بیست و نهمین جشنواره تحقیقات و فناوری علوم پزشکی رازی با اعلام این خبر تصریح کرد: با توجه به موضوعاتی که در حال حاضر در کشور دارای اولویت و اهمیت هستند انتظار می رود طرح های تحقیقاتی که توسط افراد حقیقی یا حقوقی ارائه می شوند در حوزه جوانی جمعیت یا منطبق با شعار سال، راهکار و دستورالعمل هایی برای صرفه‌جویی اقتصادی یا تغییرات مهم در فعالیت‌های بالینی، آموزشی، فرهنگی و سیاست‌گذاری کلان سلامت باشند.

دکتر مجید رمضانی ، ادامه داد: طرح های آینده نگر که به تبع آن شبکه سازی تخصصی صورت گرفته باشد، طرح هایی که منجر به حل مشکلات بهداشت محیط شده یا مرتبط با امنیت غذایی و دارویی باشد یا همینطور در جهت امیدآفرینی و رفع معضلات روانشناسی فعالیت موفقی انجام شده باشد، در جشنواره مورد توجه قرار خواهد گرفت.

دکتر رمضانی همچنین به اهمیت به کارگیری فناوری های نوین درمانی اشاره کرد و اظهار داشت: طرح ها و پروژه های بسیاری در کشور در زمینه به کارگیری روش های درمانی جدید مانند سلول درمانی، ژن درمانی و غیره در جریان است یا طرح هایی که مرتبط با زیست فناوری، مواد اولیه دارویی، واکسن ها و فرآورده های بیولوژیک باشد، مورد بررسی قرار می‌گیرند.

وی با تاکید بر توسعه و تقویت دیپلماسی علمی در حوزه سلامت عنوان کرد: طبق تایید شورای عالی سیاست گذاری جشنواره رازی امسال، طرح‌های مرتبط به ایرانیان مقیم خارج از کشور که در توسعه و پیشرفت دانش پزشکی و حل مشکلات کشور همکاری فعالانه و یا تأثیرگذاری چشمگیر داشته‌اند نیز بررسی و مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا