ثبت جهانی 2 جرم ناشناخته توسط انجمن علوم و نجوم زنجان

مسئول مرکز علوم و نجوم کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان گفت: ۲ جرم از اجرام ناشناخته توسط انجمن علوم و نجوم زنجان ثبت جهانی شد.

به گزارش سیناپرس، طلعت آقاجانلو افزود: پویش مرکز علوم و نجوم در راستای کشف اجرام ناشناخته انجام شد که در همین راستا مرکز علوم و نجوم زنجان توانست دو جرم از اجرام ناشناخته را شناسایی کند و طی مراحل بررسی به تایید اولیه انجمن جهانی نجوم برساند.

وی با بیان اینکه این پویش ملی در ایران همگام با سایر کشورها برگزار می‌شود، اضافه کرد: تیم علمی کانون پرورش فکری استان زنجان با سرگروهی فاطمه افشار احمدی به عنوان مسئول تیم کانون کاوشگران کیهان از استان زنجان به انجمن نجوم ایران معرفی شد.

آقاجانلو گفت: قرار است داده‌های تلسکوپ که در اختیار گروه قرار گرفته است، توسط نرم‌افزار آسترومتریکا تحلیل و بررسی و اطلاعات ارزشمند این عکس‌ها طی تلاش‌های این تیم استخراج شود.

مسئول مرکز علوم و نجوم کانون پرورش فکری زنجان ادامه داد: با توجه به اینکه سیارک‌ها اجرامی هستند که در مناطق خاصی از منظومه شمسی با رعایت اصول مداری به دور خورشید در حال حرکت هستند، برخود آنها با زمین ممکن است تهدیداتی داشته باشد به همین علت با شناسایی زودهنگام چنین سیارک‌هایی می‌توان تهدیدشان را به روش‌های مختلف رفع کرد.

منبع: ایرنا

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا