رونمایی از پوستر جشنواره سیر و موسیر در همدان

پوستر پنجمین جشنواره سیر و موسیر همدان همزمان با آغاز برداشت این محصول با حضور مسئولان استان رونمایی شد تا جشنواره سیر همدان 15 و 16 تیرماه برگزار شود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی در این آیین با بیان اینکه ثبت جهانی سیرهمدان شروع یک جهش است، گفت: سیر به تنهایی می‌تواند یکی از محورهای قدرتمند رشد و توسعه استان همدان باشد.

حمیدرضا حاجی بابایی افزود: به زودی احداث شهرک سیر را آغاز خواهد شد تا این محصول یک مرکزیت از نظر فرآوری سیر داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه سیر و شهرک سیر و تمام امکانات آن در طرح بزرگی به نام حکمت قرار می‌گیرد، بیان کرد: پژوهشگاه وزارت ارشاد این کار را به پایان رسانده است.

فرماندار همدان نیز گفت: پنج محور برای توسعه شهرستان همدان داریم که دو محور اصلی آن گردشگری و کشاورزی است.

مسلم مخفی ادامه داد: در هر دو حوزه ظرفیت جدیدی ایجاد می‌کنیم تا هم حوزه گردشگری و هم کشاورزی را تقویت کنیم.

وی با تأکید بر برندسازی و معرفی محصولات هر منطقه، افزود: ظرفیت‌هایی که ایجاد می‌شود آورده‌های مالی به همراه خواهد داشت که باید برندسازی و معرفی شود.

مخفی با تاکید بر پیوست رسانه‌ای و تبلیغی گفت: گردوی تویسرکان، سفال لالجین و انگور ملایر رقیب پیدا کردند بنابراین اگر بخواهیم سیر همدان با ویژگی‌های منحصر به فرد خود، ثبت شود باید روی پیوست رسانه و تبلیغات کار کنیم.

فرماندار همدان ادامه داد: در شهرستان همدان ورود در هیچ عرصه‌ای به راحتی و سهل الوصول بودن گردشگری نیست اما زیرساخت‌های گردشگری در همدان نیاز به تقویت جدی دارد.

وی با بیان اینکه زیرساخت‌های گردشگری کافی نیست ، تأکیدکرد: شهرداری همدان و میراث فرهنگی در ساخت هتل و زیرساخت‌های گردشگری و هتل کار بزرگی کند .

گزارش: فاطمه عزیزی هرمز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا