تدارک جهاددانشگاهی فارس برای اوقات فراغت تابستان دانشجویان

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی فارس از برنامه‌ریزی گسترده در سازمان دانشجویان این معاونت برای اوقات فراغت تابستان خبر داد و گفت:‌ در این راستا برنامه‌های متنوع فرهنگی، آموزشی و تفریحی برای دانشجویان دانشگاه‌های مختلف تعریف کرده‌ایم.

به گزارش سینا پرس فارس، محمدرضا غلام‌پور، معاون فرهنگی جهاددانشگاهی فارس امروز، 10 تیرماه در معرفی سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی گفت: سازمان دانشجویان ایران در راستای اهداف جهاددانشگاهی و به منظور سازماندهی و توسعه مشارکت دانشجویان در عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی، علمی، سیاسی، هنری، گردشگری و ورزشی با تصویب هیئت امنای جهاددانشگاهی در ۱۵ شهریور سال ۱۳۷۷ تأسیس شد.

وی افزود: در جهاد دانشگاهی استان فارس نیز سازمان دانشجویان از سال ۱۴۰۰ با هدف توسعه فعالیت‌های فرهنگی جهاددانشگاهی فارس به طور ویژه و هدفمند در حال توسعه قرار گرفت.

غلام‌پور تصریح کرد: هر ساله به صورت مستمر طرح‌های هماهنگ ملی مسابقات مناظره دانشجویان ایران، اردوهای علمی فرهنگی ایران مرز پرگهر، جشنواره نکوداشت مفاخر ایران اسلامی و ده‌ها طرح دیگر در این سازمان برگزار می‌شود. همچنین کانون‌های فرهنگی، دانشجویی، گعده‌های دانشجویی خلاق و… نیز در سازمان دانشجویان فارس فعال و در حال توسعه هستند.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی فارس اظهار کرد: هم‌اکنون ۱۰ کانون فعال دانشجویی فانوس، کاپا، کارآفرینی، همیاران سلامت روان، آسمان، ذهن آگاه، آسو و… در این سازمان از دانشجویان دانشگاه‌های مختلف استان درحال فعالیت هستند.

وی با بیان اینکه هر یک از کانون‌های تأسیس شده و تیم‌های دانشجویی بر اساس یک تا چند هدف مشخص و وابسته به سازمان دانشجویان در حال فعالیت هستند، افزود:‌ دبیران کانون‌ها و شورای هر کانون متناسب با ایام مختلف سال تحصیلی و فعالیت‌های هدفمند هر کانون نسبت به ارائه طرح‌های پیشنهادی خود به سازمان اقدام کرده و پس از تصویب در سازمان نسبت به اطلاع‌رسانی، برگزاری و انتشار این برنامه‌ها اقدام می‌کنند.

غلام‌پور ادامه داد: متناسب با ایام تابستان و اوقات فراغت دانشجویان نیز کانون‌ها اقدام به برنامه‌ریزی و شروع به برگزاری برنامه‌های مختلف متناسب با ایام تابستان شامل سفرهای دانشجویی، کارگاه‌های آموزشی در رشته‌های مختلف هنری، علمی، روان‌شناسی، صنایع دستی و… تولید محتواهای صوتی و تصویری برگزاری همایش‌ها و…کرده‌اند.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی فارس بیان کرد: علاقه‌مندان برای اطلاع از برنامه‌های مختلف سازمان دانشجویان و ثبت‌نام می‌توانند به دفتر مرکزی سازمان دانشجویان فارس به نشانی شیراز، بلوار کریم‌خان زند، ابتدای خیابان شهید فقیهی(صورتگر)، ساختمان جهاددانشگاهی فارس، طبقه پنجم، سالن شهدای دانشجو مراجعه یا در شبکه‌های اجتماعی به نشانی isojdfars مراجعه یا با امیررضا خرم‌دل، مدیر اجرایی سازمان دانشجویان به شماره 09045474549 تماس حاصل کنند.

گزارش: فتانه حق پرست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا