ایجاد مسیر دوچرخه‌سواری در ارتفاعات شیراز به‌عنوان نماد گردشگری

شهردار شیراز گفت: باید مسیر ۲۵ کیلومتری دوچرخه‌سواری در ارتفاعات شیراز را به‌عنوان نماد گردشگری این کلان‌شهر ایجاد کنیم.

به گزارش سینا پرس فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، محمدحسن اسدی در بازدید بامدادی از بام سبز شیراز در ارتفاعات مشرف به کمربندی رکن‌آباد و بزرگراه شهید سلیمانی با همراهی تنی چند از معاونین و مدیران شهرداری، به پروژه مسیر ۱۷ کیلومتری دوچرخه‌سواری که از محله منصورآباد تا شهرک زیباشهر طراحی‌شده است، اشاره و اظهار کرد: اگر در اجرای این پروژه، آن را از زیباشهر تا کوه نور به طول ۲۵ کیلومتر ادامه دهیم، این مسیر دوچرخه‌سواری با بستر تفریحی می‌تواند به عنوان یک پروژه مهم در سطح کشور مطرح شود.

این مقام ارشد مدیریت شهری کلان‌شهر شیراز با اشاره به اینکه اقدامات عمرانی بسیار زیادی در خصوص اجرای این پروژه انجام‌شده است افزود: نیاز است تا طراحی این پروژه به صورت ویژه و با ایمنی بسیار بالا و با مسیر دسترسی آسان در دستور کار قرار گیرد.

او ادامه داد: در راستای زیرساخت‌های گردشگری، باید مسیر و فضاهای شهری ایمن ایجاد شود.

شهردار شیراز با اشاره به اینکه در هیچ شهری به‌اندازه شیراز استقبال از فضاهای شهری صورت نمی‌گیرد، گفت: ما به عنوان مدیریت شهری وظیفه‌داریم تا آنچه که خواست اکثریت مردم شهر است را اجرایی کرده و بستر اجرای آن را فراهم کنیم.

اسدی اضافه کرد: تلاش بر این است تا طراحی پروژه ۱۷ کیلومتری مسیر دوچرخه‌سواری ظرف یک ماه تا ۴۵ روز آینده انجام شود و پیش‌بینی می‌شود تا ظرف چند ماه اجرا شود؛ چراکه این مسیر مشکلات تملک و یا جابه‌جایی تأسیسات ندارد که این امر موجب تسریع در عملیات اجرایی آن است.

او تأکید کرد: مدیران اجرایی باید در خصوص اجرای هر چه‌بهتر و ایمن‌تر با کمترین دخل و تصرف در حوزه زیست محیطی و طبیعت این دو پروژه اقدام کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا