رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر:

واکسن آنفلوانزا بزودی در کشور توزیع می شود

کد خبر : 46941 یکشنبه 07 شهریور 1395 - 14:46:40

رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت : واکسن آنفلوانزا تهیه شده و در اختیار وزارت بهداشت قرار دارد که در حال حاضر مراحل نهایی بررسی ها را طی می کند و بزودی در اختیار دانشگاه ها قرار می گیرد.

 محمد مهدی گویا در حاشیه سفر به کرمان افزود: واکسن های رایگان توسط وزارت بهداشت برای گروه های هدف نیز از 2 هفته آینده توزیع می شود.وی عنوان کرد: گروه های هدف شامل کادر بهداشتی، درمانی و گروه های پرخطری است که در لیست قرار دارند.وی گفت: واکسن رایگان آنفلوانزا برای مادران باردار فقط به مادرانی که بارداری پرخطر دارند، داده می شود.

رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر افزود: بقیه افراد جامعه می توانند برای دریافت این واکسن با تجویز پزشک به داروخانه ها مراجعه کنند.
وی توصیه کرد: افرادی که شامل گروه های پرخطر و گروه های هدف بویژه مادران باردار می شوند، واکسن را خودسرانه و بدون تجویز پزشک استفاده نکنند.
 آنفلوانزا بیماری حاد تنفسی است که به صورت واگیر از فردی به فرد دیگر انتقال می یابد و شروع آن به طور ناگهانی اتفاق می افتد.شیوع آنفلوانزا فصلی از نوع H1N1 سال گذشته در کرمان باعث ابتلای شماری از مردم این استان شد. این بیماری پس از مدتی با انجام اقدامات جمعی در استان و مراقبت های لازم از سوی مردم کنترل و مهار شد.

نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]