ربات فلفل را از نزدیک ببینید

کد خبر : 46273 یکشنبه 31 مرداد 1395 - 02:33:09

چند وقتی است که ربات «فلفل» (Papper) سر و صدای زیادی به راه انداخته است. رباتی شبیه به انسان‌ها که نقش یک دستیار هوشمند را ایفا می‌کند.

 این ربات شبیه انسان طراحی شده و با سنسورهایی که روی آن قرار گرفته‌اند می‌تواند متوجه نوع رفتار مخاطب‌هایش که انسان‌های واقعی هستند بشود. این ربات می‌تواند بفهمد که چه کسی شاد است و چه کسی غمگین. برای این‌کار دو دوربین روی صورت ربات فلفل قرار گرفته که متوجه حالت صورت مردم می‌شوند و به همین دلیل فلفل می‌تواند نوع صحبت‌هایش را تغییر دهد. این ربات دوست‌داشتنی در حالی که می‌تواند به خوبی صحبت کند، می‌تواند کارهای متفاوتی انجام دهد و حتی می‌تواند آهنگ بزند.

به گزارش مجله دیجی کالا،ربات فلفل به عنوان یک دستیار هوشمند در فروشگاه‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد و به عنوان یک راهنما به سوالات مشتریان پاسخ خواهد داد. این ربات فعلا در کشورهای اروپایی مورد استفاده قرار می‌گیرد و از مدتی دیگر هم راهی کشور آمریکا می‌شود تا مردم را در انجام خرید‌های خودشان کمک کند. با این روند در چند سال آینده حتما با فروشنده‌های رباتی هم مواجه می‌شویم و دیگر با فروشنده‌های بد اخلاق مواجه نخواهیم شد.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]