نخبه ای از استان فارس مدال مسابقات جهانی ربوکاپ ۲۰۲۳ را کسب کرد

مسابقات بین‌المللی روبوکاپ آزاد ایران به همت ستاد مرکزی باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان، کمیته ملی ربوکاپ آزاد ایران ، وزارت علوم تحقیقات و فناوری از تاریخ ۶ الی ۸ اردیبهشت ماه در تهران برگزار گردید.

به گزارش سیناپرس فارس، در این دوره از مسابقات بیش از ۱۵۰۰ شرکت کننده و ۳۰۰ تیم از کشورهایی چون : مصر، چین، افغانستان، برزیل، روسیه و آلمان و… بایکدیگر به رقابت پرداختند .

این دوره از مسابقات در ۲۳ لیگ ازجمله لیگ انسان نمای کوچک، دمو ، ربات‌های سرویس‌رسان در کار، ربات پرنده، خودرو خودران، شبیه سازی سه بعدی فوتبال، شبیه سازی دو بعدی فوتبال و … میباشد .

سجاد اکبرپور جوان نام آشنای استان فارسی که در کارنامه درخشان خود عناوینی چون : جوان شایسته سال ۱۴۰۱ جمهوری اسلامی ایران ، مدال نقره مسابقات جهانی اختراعات و هوش مصنوعی ۲۰۱۷ و ۲۰۱۵ و بیش از ۳۰ مدال ملی و بین المللی در زمینه های فناوری را دارد نیز در این دوره مسابقات جهانی تهران در لیگ ربات های پرنده هوشمند توانست به مقام دوم دست یابد و همچنین سهمیه حضور در مسابقات جهانی کشور فرانسه و آلمان را بدست آورد .

به گزارش سینا پرس فارس، در اختتامیه این رویداد بین المللی سجاد اکبرپور جوان نخبه استان فارسی به دلیل کسب مدال نقره مورد تقدیر معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان دکتر دهقانی فیروز آبادی قرار گرفت .
انتهای پیام

گزارش: محمدرضا قشقایی زاده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا