پذیرش بیش از 80 عنوان مقاله در همایش ملی مدیران فناوری اطلاعات

کد خبر : 46067 چهارشنبه 27 مرداد 1395 - 18:50:51

دبیر علمی همایش ملی مدیران فناوری اطلاعات گفت: چکیده نزدیک به 90 عنوان مقاله ارسال شده برای این همایش با رویکردهای علمی، فناوری، سیاستی، مدیریتی و فرهنگی تایید شده است.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران، دکتر علیرضا ثقه الاسلامی، افزود: با توجه به این که امسال افزون بر محصولات و ایده ها، برای اولین بار فراخوان دریافت مقالات منتشر شد، محورهای سه گانه همایش با نگاهی میان رشته ای در زمینه های مهندسی، مدیریتی و علوم اجتماعی و انسانی حول موضوعات مرتبط با فناوری اطلاعات، مورد استقبال دانشجویان، محققان و استادان متعددی قرار گرفت.
وی گفت: پس از دریافت و بررسی چکیده مقالات، نزدیک به 80 عنوان ذیل محورهای سه گانه همایش و زمینه های موضوعی آنها مورد تایید قرار گرفت.
دبیر علمی همایش و استادیار ایرانداک اظهار کرد: شرط اولیه پذیریش مقالات در چهارمین همایش مدیران فناوری اطلاعات سه محور اصلی علمی، فناوری، سیاستی، مدیریتی و اجتماعی، فرهنگی و زمینه های موضوعی اعلام شده در پایگاه اطلاع رسانی همایش است. 
ثقه الاسلامی با اشاره به فرایند داوری و ارزیابی مقالات افزود: نسخه کامل مقالاتِ ارسالی پس از دریافت، در کمیته علمی بررسی اولیه شده و در صورت احراز شرایط مقدماتی که شامل رعایت مفاد راهنمای نگارش و تأیید ارتباط موضوعی با محورهای همایش است، برای داوری در اختیار داوران منتخب از سوی کمیته علمی قرار می گیرد.
وی ادامه داد: هر مقاله ذیل محورهای سه گانه همایش، دست کم در اختیار دو داور قرار می گیرد و در صورت نیاز به داور دیگری نیز ارسال می شود. در نهایت، نتیجه ارزیابی داوران به سه صورت پذیرش، پذیرش مشروط و عدم پذیرش به نویسنده یا نویسندگان محترم ابلاغ می شود. 
دبیر علمی همایش خاطرنشان کرد: مقالات پذیرش شده در قالب کتابچه خلاصه مقالات و کتابچه الکترونیکی (یا چاپی) تمام متن مقالات منتشر خواهد شد. همچنین در نظر داریم مقالات پذیرش شده را در چند وبگاه معتبر از جمله وبگاه پژوهشگاه ایرانداک، نمایه (index) کنیم.
استادیار ایرانداک گفت: افزون بر این موارد، در نظر داریم شرایط انتشار برخی مقالات برگزیده را نیز در نشریه های علمی، پژوهشی فراهم کنیم.
این همایش هفتم مهر ماه سال جاری در پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران برگزار می شود

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]