دانشمندان یک قدم دیگر به درمان ایدز و سرطان نزدیک شدند

کد خبر : 45179 دوشنبه 18 مرداد 1395 - 11:42:05

دانشمندان چینی به نوعی واحد بنیادین ساختاری و کارکردی اندام های انسان (یاخته) دست یافته اند که می تواند روش های درمانی جدیدی را برای بیماریهایی مزمن همچون ایدز و سرطان در اختیار پزشکان قرار دهد.

 این یاخته که از آن به عنوان «یاخته ویروسی CD8 T» نام برده شده قادر است تکثیر ویروس بیماریهایی همچون ایدز را کنترل کند. براساس گزارش های منتشر شده، این آزمایش که بر روی چند نمونه حیوانی صورت گرفته ظاهرا نتایج قابل توجه و موفقیت آمیزی را در پی داشته است.

«یه لی لین» یکی از محققان و استادان دانشگاه پزشکی ارتش چین در سخنانی که تارنمای «گلوبال تایمز» منتشر کرده، اعلام کرد که «یاخته ویروسی CD8 T» علاوه بر کنترل عفونت های ویروسی مزمن، قادر به جلوگیری از گسترش عفونت های حاد ویروسی نیز هست.
او با ابراز خرسندی از این کشف بزرگ یادآور شد که نتایج بدست آمده به خوبی نشان می دهد، یاخته ویروسی جدید از توانایی بسیار بالایی در کنترل عفونت های ویروس هایی همچون ایدز و سرطان برخوردار است.
محقق دانشگاه پزشکی ارتش چین همچنین یادآور شد که با استفاده از روشها و ابزارهای خاص می توان پایداری این سلول ها برای پاکسازی ویروس ها را افزایش داد که این می تواند امکان درمانی جدیدی را در اختیار جامعه پزشکی قرار دهد.
 به گزارش ایرنا،محققان و دانشمندان چینی هم اکنون در حال توسعه این تحقیق به منظور افزایش ایمنی بدن بیماران مبتلا به ایدز و سرطان بوده و امیدوار هستند که در آینده نه چندان دور نتایج بدست آمده، بشر را برای همیشه از وجود چنین بیماریهایی رهایی بخشد.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]