کد خبر : 40358 چهارشنبه 26 خرداد 1395 - 02:12:08
ضرورت-همکاری-بیشتر-برای-مقابله-با-آلودگی-هوا-در-منطقه-پان-اروپا

ضرورت همکاری بیشتر برای مقابله با آلودگی هوا در منطقه "پان - اروپا"

آلودگی هوا، تغییرات اقلیمی، سبک زندگی ناسالم و قطع ارتباط بین مردم و محیط زیست بر سلامت انسان در منطقه "پان - اروپا" تاثیر گذاشته است.

جدیدترین بررسی آژانس محیط زیست ملل متحد و کمیسیون اقتصادی این سازمان در اروپا نشان می‌دهد که این چهار فاکتور، تاثیر فزاینده‌ای بر سلامت انسان‌های ساکن در منطقه "پان - اروپا" داشته و به همین دلیل لازم است همکاری بیشتر و رویکردی یکپارچه‌تر برای مقابله با چالش‌های فرامرزی در این منطقه اتخاذ شود.

از میان این چالش‌ها، آلودگی هوا بزرگترین تهدید به حساب می‌آید و بیش از ۹۵ درصد جمعیت شهری اتحادیه اروپا در معرض سطحی از آلودگی قرار دارند که بالاتر از استانداردهای سازمان جهانی بهداشت است.

در این بررسی آمده است در سال ۲۰۱۲ بیش از ۵۰۰ هزار مرگ زودهنگام در این منطقه با کیفیت هوای فضاهای باز مرتبط بوده و همچنین کیفیت پایین هوای فضاهای سرپوشیده علت مرگ زودهنگام ۱۰۰ هزار انسان بوده است.

"کریستین فریس باخ" دبیر اجرای کمیسیون اقتصادی اروپایی ملل متحد نیز گفت:‌ این گزارش اطلاعات جدیدی را در مورد موضوعات زیست محیطی نوظهور در منطقه ارائه می‌دهد و به دولت‌ها کمک می کند تا سیاست‌های آتی خود را شکل دهند.

به گزارش ایسنا، همچنین دیگر چالش‌های مورد بحث در این ارزیابی شامل تغییرات اقلیمی است که یکی از بزرگترین تهدیدها برای سلامت انسان و اکوسیستم و دستیابی توسعه پایدار در منطقه پان اروپا در نظر گرفته می‌شود.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]