کد خبر : 38880 دوشنبه 10 خرداد 1395 - 14:16:21
فراخوان-برگزاری-دومین-دوره-جایزه-ملی-مدیریت-انرژی-اعلام-شد

فراخوان برگزاری دومین دوره جایزه ملی مدیریت انرژی اعلام شد

سیناپرس: پس از برگزاری موفقیت‌آمیز نخستین دوره جایزه ملی مدیریت انرژی در مردادماه سال گذشته، فرایند اجرایی دومین دوره این جایزه از ابتدای اردیبهشت‌ماه سال جاری آغاز شده است.

در راستای تفاهم نامه همکاری بین ستاد بهینه سازی انرژی و محیط زیست معاونت علمی و شرکت بهینه سازی مصرف سوخت همچنین سازمان بهره وری انرژی ایران و در آخر سازمان مدیریت صنعتی، با درک ضرورت ملی جایزه مدیریت انرژی را طراحی کرده و با همکاری یکدیگر اولین دوره این جایزه را برگزار کرده اند و اینک در حال اجرایی سازی دومین دوره از آن هستند.

این همکاری با هدف هماهنگی بین نهادها و سازمان های مختلف با مقوله مدیریت انژی و استفاده حداکثری از پتانسیل های ملی شکل گرفت.

از آنجایی که دامنه شمول جایزه در این دوره، توسعه یافته و شامل صنایع هدف در ۳۱ گروه صنعتی و تولیدکنندگان تجهیزات مصرف‌کننده انرژی در ۱۰ گروه صنعتی است که برای آن‌ها استاندارد ملی معیار مصرف انرژی تدوین شده است.

علاوه بر این، پروژه‌های برتر صرفه‌جویی انرژی در واحدهای مختلف صنعتی كه به اتمام رسیده‌ و نتیجه مشخصی داشته‌اند و نیز ساختمان‌های بزرگ اداری، واجد شرایط حضور در دومین دوره جایزه ملی مدیریت انرژی هستند.

این جایزه به‌منظور فرهنگ‌سازی، تشویق و ایجاد انگیزه در خصوص ارتقای سطح بهره‌وری انرژی برگزار می‌شود.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]