کد خبر : 38677 شنبه 08 خرداد 1395 - 18:42:17
علاقه-مندی-وین-به-گسترش-همکاری-در-زمینه-فناوری،-گردشگری-و-فرهنگ

شهردار وین تاکید کرد:

علاقه مندی وین به گسترش همکاری در زمینه فناوری، گردشگری و فرهنگ

شهردار شهر وین گفت: وین در زمینه فناوری، گردشگری و فرهنگ آماده همکاری با تهران است و علاقه مند هستیم در این سه حوزه با تهران روابط دوستانه ای داشته باشیم.

 «میشاییل هویپل»در دیدار با معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه شهر وین علاقه مند به گسترش و تعمیق همکاری های خود با تهران است، گفت: امیدوار هستیم با تشکیل کارگروه نیازهای عنوان شده در قراردادها و برآورده شدن آنها به صورت مدون و مستمر پیگیری شده و قراردادهای منعقد شده به نتیجه برسند.

شهردار وین، گسترش همکاری های فناورانه و نوآورنه را بستر مناسبی برای توسعه کشورها و شهرها دانست و بر تعمیق همکاری های تهران و وین تاکید کرد.

وی افزود: کاملا با نظر معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری ایران موافقم که توسعه اقتصاد و نیازهای محیط زیستی تنها از طریق فناوری به یکدیگر متصل می شوند و وین در این زمینه تجربه های خوبی دارد که می توانیم در اختیار طرف ایرانی قرار دهیم.

هویپل با بیان اینکه راه حل معضل پسماند درون مقصد و زنجیره وار است، تصریح کرد: باید برای رفع معضل پسماندها و آلودگی های محیط زیستی باید یک نگاه لجستیکی وجود داشته باشد و از فناوری برای حل آن بهره برد.

به گزارش مهر،شهردار وین با مهم خواندن توجه به مساله فناوری، اظهار کرد: توجه ویژه به فناوری آینده جوانان، توسعه شهرها، ایجاد اشتغال و توسعه آموزش را در پی خواهد داشت و می تواند مهم ترین انتخاب برای توسعه اقتصاد کشورها و شهرها باشد.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]