کد خبر : 3657 سه شنبه 19 اسفند 1393 - 02:12:23
چاپ-صفحات-نمایشگر-اچ‌دی-و-لمسی-روی-مبلمان-و-پارچه

چاپ صفحات نمایشگر اچ‌دی و لمسی روی مبلمان و پارچه

تیمی از دانشمندان علوم رایانه دانشگاه زارلند آلمان شیوه‌ای ارائه داده‌اند که امکان چاپ‌کردن نمایشگرهای سفارشی شامل صفحات لمسی را به هر فردی می‌دهد.

به گزارش ایسنا، در این شیوه، با استفاده از یک چاپگر جوهرافشان مجهز به نوعی جوهر ویژه، می‌توان یک نمایشگر درخشان برقی با فیلم نازک DIY را با استفاده از ورقه‌ای دیجیتالی با اندازه و شکل مطلوب و همچنین برنامه Word مایکروسافت یا پاورپوینت چاپ کرد.

این فرآیند PrintScreen نام دارد و کاربر می‌تواند از تکنیک‌های چاپ صفحه یا چاپگرهای جوهرافشان برای تولید یک نمایشگر سفارشی استفاده کند.

محققان مدعی‌اند، می‌توان با استفاده از این شیوه، نمایشگرهایی با تفکیک‌پذیری نسبتا بالا را با ضخامت یک دهم میلی‌متر تولید کرد.

چاپ یک نمایشگر با کیفیت نزدیک به اچ‌دی فقط شروع کار است و در این شیوه می‌توان از مواد دیگری مانند پلاستیک، فلز یا چوب به عنوان قاعده دو یا سه‌بعدی سطوح نمایشگر استفاده کرد؛ با این روش می‌توان حتی نمایشگرهای حساس به لامسه را نیز تولید کرد.

تیم علمی در نظر دارد صفحات DIY را در انواع اشیای شخصی از مبلمان گرفته تا پارچه جاسازی کنند.

چنانچه بتوان شیوه جدید را با چاپ سه‌بعدی تلفیق کرد، می‌توان اشیای سه‌بعدی چاپ کرد که قادر به نمایش‌دادن اطلاعات و نشان‌دادن واکنش به لامسه هستند.

 

 

 
no-alt
no-alt
هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]