کد خبر : 3584 دوشنبه 18 اسفند 1393 - 07:30:41
برگزاری-نخستین-رقابت-جهانی-حفاری-معدن-طلا

برگزاری نخستین رقابت جهانی حفاری معدن طلا

سیناپرس: مقامات روسی در نظر دارند به منظور رونق بخشیدن به صنعت استخراج معادن طلا و نقره در منطقه ماگادان در خاور دور روسیه ، در تابستان امسال مسابقاتی در دو مرحله و به صورت داخلی و بین المللی با موضوع استخراج طلا برگزار کنند .

ولادیمیر پچنی Vladimir Pecheny فرماندار منطقه ماگادان Magadan در روسیه اعلام کرد که نخستین دوره از رقابت های جهانی استخراج معادن طلا در این منطقه برگزار خواهد شد و بر اساس اعلام مقامات رسمی این کشور ، نفر اول این رقابت ها جایزه ای به میزان یک میلیون روبل ( برابر با 16 هزار و 200 دلار ) دریافت خواهد کرد .  

هدف از برگزاری این رقابت ها ، تهییج و تحریک مردم منطقه کولیما Kolyma و شرکت های سرمایه گذار در امر استخراج معادن در منطقه دور خاوری روسیه است که به دلیل دارا بودن معادن طلای بسیار زیاد ، شهرت دارد . مسئولان برگزار کننده این رقابت ها امیدوارند کارشناسان و شرکت های بزرگ استخراج معادن با حضور در این منطقه ، به صنعت استخراج طلا در این بخش دور افتاده کشور روسیه ، رونق ببخشند .

در این رقابت ها ، برای همه شرکت کنندگان ، سینی های شستشوی طلا به صورت یکسان در نظر گرفته شده و آن ها باید با شستشوی شن و ماسه بستر رودخانه ، به جستجوی طلا بپردازند . به این ترتیب همه شرکت کنندگان از شرایط یکسانی برخوردار بوده و شانسی برابر خواهند داشت .

گفتنی است پشتیبانی مالی این رقابت ها بر عهده تعدادی از تولید کنندگان مشهور طلا و جواهر در کشور روسیه قرار دارد . در همین زمینه آلکساندر باسانسکی Alexander Basansky مدیر مسئول برگزار کننده این رقابت ها اعلام کرد : " تاجران و شرکت های بازرگانی پشتیبان این رقابت استخراج و جستجوی طلا با در نظر گرفتن مبلغ یک میلیون روبل ، تلاش می کنند تا انگیزه و انرژی بیشتری در بین شرکت کنندگان به وجود آورده و نفرات دوم و سوم نیز به نسبت مقام کسب شده ، مبالغ کمتری دریافت خواهند کرد . "

گفتنی است نخستین مرحله این مسابقات در ماه ژوئن سال 2015 ( برابر با خرداد و تیر ماه 1394 ) و با شرکت اهالی بومی منطقه کولیما  Kolyma برگزار خواهد شد . بخش دوم مسابقات به صورت بین المللی و با سرمایه گذاری چندین شرکت جهانی در ماه جولای ( برابر با تیر و مرداد ) و با شرکت افراد مختلفی از سایر شهرهای روسیه و دیگر کشورهای شرکت کننده در منطقه ماگادان برگزار می شود .  

در خاتمه باید خاطر نشان کرد که منطقه ماگادان یکی از اصلی ترین مراکز معدنی  دارای ذخایر غنی طلا در روسیه است . بر اساس آمارهای رسمی ، تنها در سال 2014 بیش از بیست و چهار تن طلا و نهصد و شصت تن نقره از منطقه کولیما استخراج شد .

منبع

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
کلید واژه ها: استخراج معدن طلا روسیه
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]