کد خبر : 35428 چهارشنبه 01 اردیبهشت 1395 - 07:40:00
دستگاهی-ویژه-برای-کنترل-مصرف-دارو

دیگر قرص خود را فراموش نخواهید کرد:

دستگاهی ویژه برای کنترل مصرف دارو

سیناپرس: به تازگی محصول ویژه ای توسط یک شرکت فناوری ساخته شده است که بر پایه فناوری FRID به کنترل وضعیت مصرف منظم دارو توسط بیماران می پردازد.

افرادی که به دلیل ابتلا به بیماری های مختلف مجبور به استفاده دائمی از قرص های خاصی هستند ممکن است خوردن آنها را فراموش کنند. به خصوص این رویداد اغلب برای افراد مسن بسیار اتفاق می افتد و یاد آوری مصرف قرص ها برای این دسته از افراد امری ضروری تلقی می شود که دستگاه جدید PillDrill هم اکنون می تواند این مشکل را تا حدودی برطرف سازد.

استفاده از این دستگاه نیازمند به برنامه دهی پیچیده ای ندارد تنها بیمار برای استفاده از آن باید قرص های خود را همانند سابق از داخل ظرف قرص ها و یا غلاف قرص های یاد شده مصرف کند و در انتهای هر بار مصرف برچسب RFID قرص های مصرف شده را در سمت راست دستگاه مرکزی اسکن کند.

محتویات این سیستم شامل موارد یاد شده است: دستگاه اصلی که شباهت بسیار زیادی به یک ساعت هشدار رو میزی دارد، دو نوار قرض هفتگی حاوی غلاف های RFID، دوازده برچسب RFID حروف الفبا برای ظرف قرص های بیمار، یک مکعب خلق و خوی و یک نرم افزار برای تلفن های هوشمند.

استفاده از این دستگاه نیازمند به برنامه دهی پیچیده ای ندارد تنها بیمار برای استفاده از آن باید قرص های خود را همانند سابق از داخل ظرف قرص ها و یا غلاف قرص های یاد شده مصرف کند و در انتهای هر بار مصرف برچسب RFID قرص های مصرف شده را در سمت راست دستگاه مرکزی اسکن کند.

به این ترتیب دستگاه یاد شده خود به خود الگوی مصرف قرص های بیمار را فرا می گیرد. پس از آن این سیستم زمان فرا رسیدن مصرف قرص ها، بیمار یا خانواده اش را با روشن و خاموش شدن چراغی در دستگاه اصلی و به صدا در آمدن زنگ خاصی مطلع می سازد.

علاوه بر این زمان مصرف قرص ها به صورت یک هشدار با استفاده از نرم افزار تلفن همراه این دستگاه به فرد اطلاع داده می شود. به این ترتیب خود بیمار و اعضای خانواده او به راحتی می توانند الگو مصرف داروهای بیمار را پی گیری کنند. البته لازم به ذکر است که کسانی که به اندازه کافی با تکنولوژی آشنایی دارد می توانند از این نرم افزار و نسخه بر پایه وب آن برای تنظیم برنامه مصرف قرص ها و سپس چک کردن نحوه عملکرد خود نسبت به آن اقدام کنند.

علاوه بر این سیستم شناسایی خلق و خوی این دستگاه به بیمار اجازه می دهد تا خلق و خوی خود را در هر لحظه به سیستم وارد کند. برای این کار تنها کافی است که یکی از صورتک های موجود بر روی مکعب (عالی، بسیار خوب، معمولی، بد، بسیار بد) را در قسمت اسکن دستگاه قرار داده بشود. به این ترتیب هر کدام از اعضای خانواده که نرم افزار این دستگاه را داشته باشند می توانند از حال و روز بیمار با خبر بشوند.

پک کامل این دستگاه با قیمت 199 دلار تا پایان ماه می در اختیار مردم آمریکای شمالی قرار خواهد گرفت و سپس در مدت زمانی کوتاه به مناطق مختلف جهان ارسال خواهد شد.

منبع: Engadget

ترجمه: آناهیتا عیوض خانی

کلید واژه ها: قرص مصرف دارو RFID
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]