جاده هایی از جنس آینده ای سبز:

گزارش تصویری از برترین جاده های سبز جهان

کد خبر : 33708 یکشنبه 08 فروردین 1395 - 08:00:00

در این گزارش تصویری می توانید با شش عدد از جاده های سبز جهان آشنا شوید که در کنار ایجاد مسیر رفت و آمد، به تولید انرژی پاک نیز می پردازند.

با حرکت به سوی آینده همواره زیرساخت های ما نیز نیاز به تحول و تکامل دارند. به این ترتیب بسیاری از نو آوران هم اکنون در پی آن هستند تا با یکپارچه سازی خواص تولید کننده انرژی با جاده ها ما را به سوی آینده ای بهتر سوق دهند. هم اکنون پنل های خورشیدی می توانند بر روی شمار زیادی از جاده ها نصب شده و بارها و بارها بدون هیچ نشانی از خوردگی یا تخریب مورد استفاده قرار گیرند.

نسل بعدی جاده ها می توانند به راحتی برف و یخ روی خود را ذوب کنند، آلودگی صوتی را کاهش دهند و حتی با الهامات هنری مردم را خشنود کنند

نسل بعدی جاده ها می توانند به راحتی برف و یخ روی خود را ذوب کنند، آلودگی صوتی را کاهش دهند و حتی با الهامات هنری مردم را خشنود کنند. در زیر به چند جاده توانسته اند به تولید انرژی پاک دست بزنند اشاره می کنیم.

مسیر خورشیدی در کره جنوبی

این مسیر ویژه یکی از بزرگراه های پر رفت و آمد کره است که در طول مسافت 36 کیلومتری آن می تواند شاهد وجود پنل های خورشیدی زیادی بود که منبع انرژی پاکی را ایجاد کرده اند.

پل بادی در ایتالیا

این پل ویژه همان طور که در عکس ها به راحتی قابل تشخیص است، به جای بهره گیری از پایه های مرسوم برای پل ها، از یک سری توربین بادی بهره می برد که موجب می شود تا بتوان حجم بالایی از انرژی پاک را تولید کرده و به مصرف رساند.

بلوک های جاده ای فوتو ولتی

این قطعات در حقیقت به نحوی طراحی شده اند که می توان با استفاده از آنها خطر رانندگی در جاده های یخ زده را به حداقل رساند. این بلوک ها قابلیت جذب نیروی خورشیدی و اعمال آن به صورت انرژی حرارتی را دارند که این امر موجب می شود تا از یخ زدگی جاده جلوگیری شود.

مسیر دوچرخه سواری شب پر ستاره در هلند

این مسیر دوچرخه سواری ویژه با نورهای ال ای دی در هم آمیخته ای پوشیده شده است که با الهام از نقاشی شب پر ستاره نقاش مشهور، ونگوک طراحی شده اند. این لامپ ها به وسیله منبع انرژی خورشیدی در طول روز تامین نیرو می شوند و به همین دلیل نیز به صورت کاملا سبز، مسیری برای دوچرخه سواری را مهیا می کنند که در تمام جهان بی نظیر است.

جاده خورشیدی 960 کیلومتری در فرانسه

این جاده ویژه می تواند انرژی مورد نیاز 5 میلیون نفر از اهالی فرانسه را تامین کند که این رقم برابر با 8 درصد از کل جمعیت این کشور به حساب می آید.

محافظت خورشیدی در برابر آلودگی صوتی در کشور هلند

این دیواره جالب می توان صدای حرکت خودروها را به خود جذب کرده و آنها را به جهتی مخالف با محیط زندگی عمومی انسان ها بازتاب کند. به این ترتیب این دیواره که مجهز به سلول های خورشیدی نیز هست، می تواند از آلودگی صوتی پیشگیری کرده و به صورت همزمان به تولید انرژی پاک بپردازد.

منبع: engadget

ترجمه: آناهیتا عیوض خانی

no-alt

پل بادی در ایتالیا

no-alt

جاده خورشیدی 960 کیلومتری در فرانسه

no-alt

مسیر خورشیدی در کره جنوبی

no-alt

محافظت خورشیدی در برابر آلودگی صوتی در کشور هلند

no-alt

مسیر دوچرخه سواری شب پر ستاره در هلند

no-alt

بلوک های جاده ای فوتو ولتی

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]