ماموریت بعدی ناسا روی مریخ دو سال به عقب افتاد

کد خبر : 32930 جمعه 21 اسفند 1394 - 02:04:12

آژانس فضایی ناسا امروز خبر از به تعویق انداختن سفر بعدی‌اش به مریخ داد. طبق گفته‌ی این سازمان، ماموریت InSight که قرار بود در ماه جاری میلادی شروع شود، دو سال به عقب خواهد افتاد.

طی این ماموریت، قرار بود یک مریخ‌نورد به سیاره‌ی سرخ فرستاده شود، اما این مریخ‌نورد با مشکلات فنی روبرو شده است.

ناسا گفته است که تاریخ جدید شروع ماموریت InSight، روز پنجم ماه می سال ۲۰۱۸ (۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷) است. انتظار می‌رود مریخ‌نورد ناسا در روز ۲۶ام نوامبر سال ۲۰۱۸ (۵ آذر ۱۳۹۷) روی مریخ فرود بیاید.

ناسا می‌خواهد طی ماموریت InSight، سطح مریخ و چگونگی تشکیل آن را بررسی کند. در حالی که این پروژه مراحل‌اش را به خوبی طی می‌کرد، در ماه دسامبر سال گذشته، آزمایشگاه Jet Propulsion Laboratory ناسا، مشکلی فنی در یکی از دو دستگاه‌های اصلی این مریخ‌نورد پیدا کرد. این دستگاه که SEIS نام دارد، توسط «مرکز مطالعات فضایی» فرانسه ساخته شده است و قرار بود زمین‌لرزه‌های مریخ را بررسی کند. با این حال، این دستگاه باید در یک اتاق کاملا وکیوم شده قرار گیرد تا حساسیت‌اش بیشتر شود. مهندسان ناسا درزهایی در این اتاق پیدا کرده بودند.

تاخیر در ماموریت InSight،‌ هیچ تاثیری روی برنامه‌های دیگر این سازمان برای سفر به مریخ نخواهد داشت.

ماموریت InSight، دومین ماموریت ناسا روی سطح مریخ است. پیش از این ماموریت، کاوشگر کنجکاوی در سال ۲۰۱۲ روی مریخ فرود آمده بود.

ناسا گفته است که تاخیر در ماموریت InSight،‌ هیچ تاثیری روی برنامه‌های دیگر این سازمان برای سفر به مریخ نخواهد داشت. ناسا هنوز هم می‌خواهد یک مریخ‌نورد دیگر را در سال ۲۰۲۰ و انسان را تا دو دهه‌ی دیگر به سیاره‌ی سرخ بفرستد.

منبع:دیجی کالا

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]